Więcej
    Strona głównaSportKoszykówkaKOSZYKARSKA SOBOTA za nami

KOSZYKARSKA SOBOTA za nami

Ważne zwycięstwo odniosła drugoligowa drużyna PUŁAKI WARKA pokonując w sobotnim meczu Politechnikę Rzeszowską 84 : 73. Trzecioligowcy zaś ulegli zespołowi z Grodziska Mazowieckiego 68:54.

W sobotę 15 grudnia w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyły się 2 mecze koszykówki.

W pierwszej kolejności na boisko CeSiRu wyszła trzecioligowa drużyna Pułaskiego. Jej przeciwnikiem był zespół z Grodziska Mazowieckiego. Choć wareccy zawodnicy dobrze rozpoczęli grę i już w pierwszej kwarcie prowadzili 10 :0 to z minuty na minutę o kolejne punkty było coraz ciężej. Przeciwnik przełamał początkową niemoc i zaczynał odrabiać straty. Już pod koniec pierwszej kwarty zdołał zremisować. W drugiej odsłonie meczu oba zespoły prowadziły wyrównaną grę lecz ponownie przed przerwą goście uciekli z wynikiem. Gospodarze podjęli próby wyrównania wyniku. W czwartej kwarcie różnica punktów zmniejszyła się do pięciu, ale dogonić rywali było ciężko. Niestety kilkupunktowe prowadzenie goście utrzymują przez dalsza część spotkania. Mecz kończy się wynikiem 68:54 dla zespołu GKK Grodzisk Mazowiecki.

Kilka godzin później na parkiet hali CeSiR wyszli drugoligowcy PUŁASKIEGO oraz AZS Politechnika Rzeszowska.  Nie był to łatwy mecz dla obu drużyn.  Choć zawodnicy Pułaskiego dobrze weszli w grę, zawodnicy Rzeszowskiego AZS’u nie wypadali gorzej i deptali po piętach. Szczęśliwie dwie pierwsze odsłony meczu udało się nam wygrywać po celnych rzutach w ostatnich sekundach kwart. W trzeciej części meczu Pułaski nie pozostawił wątpliwości, że to on w tym dniu jest w lepszej dyspozycji sportowej i psychicznej. Duża zasługa leży po stornie Patryka Przyborowskiego, który w tej części popisał się nie lada skutecznością i zdobył 10 z 21 punktów na konto Pułaskiego. Wyróżniającymi się zawodnikami w tym spotkaniu byli również: Dawid Mieczkowski autor 16 asyst, Konrad Kapturski 10 zbiórek i 18 pkt. oraz Maciej Piątek 18 pkt. 8 zbiórek.

W siódmej minucie IV kwarty zawodnicy z Rzeszowa postanowili dostarczyć wszystkim trochę emocji – zmniejszyli prowadzenie Pułaskiego i wyrównali wynik.  Wtedy to do gry „wszedł” szósty podstawowy zawodnik zespołu z Warki – kibice. Dzięki ich wzmożonemu dopingowi zawodnicy Pułaskiego nie tylko zachowali zimną krew i dobrze zagrali w obronie ale również odwdzięczyli się skutecznymi rzutami. W konsekwencji PUŁASKI WARKA zwycięża AZS POLITECHNIKĘ RESZOWSKĄ 84:73.

Był to ostatni mecz I rundy rozgrywek PZKosz. Po 9 kolejkach zespół Warki zajmuje solidne 4 miejsce. Na kolejne mecze zapraszamy w nowym roku

III LIGA KOSZYKÓWKI – Warka 15.12.2012r.

KS PUŁASKI WARKA – GKK GRODZISK MAZOWIECKI (54:68)

PUŁASKI WARKA: Jachimowicz 18, Paliński 16, Golański 5, Chojecki 4, Kamiński 4
                                     Węcłąś 4, Regulski 2, Łuczak 1, Antoszewski, Dobosz, Durka,
                                     Wawszczyk

II LIGA KOSZYKÓWKI – Warka 15.12.2012r.

KS PUŁASKI WARKA – HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA (84:73)

PUŁASKI WARKA: Przyborowski 21, Piątek 18, Kapturski 18, Piros 10, Adamczyk 7,
                                    Makowski 6, Mieczkowski 4, Gazarkiewicz, Mordel, Michałek, Paszyn

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!