Posprzątaj z nami brzegi Pilicy

Posprzątaj z nami brzegi Pilicy

Zrobiło się cieplej. Wychodzimy na spacery do lasu i nad Pilicę, a tam… bez niespodzianek. Jak co roku o tej porze wszędzie pełno śmieci. Jeżeli nie chcemy oglądać ich przez cały rok, trzeba coś z tym zrobić. Nie przyszły tam same i same nie znikną. Po raz kolejny ogłaszam „pospolite ruszenie”. Będzie to już czwarta akcja  „Sprzątanie Brzegów Pilicy”.  Wiele osób i organizacji jest z nami od początku. W niektórych rejonach działają już stałe ekipy. Akcję wspiera ZUK Warka Sp z. o. o., Grupa Żywiec Browar w Warce i kilka mniejszych firm. Po akcji zwykle jest piknik z ogniskiem i innymi atrakcjami.

W tym roku akcję chcemy przeprowadzić w sobotę 23 kwietnia. Zapraszam do pomocy wszystkich miłośników przyrody i lokalnych patriotów. Mile widziane będą zorganizowane kilkuosobowe grupy, które chciałyby zaopiekować się jakimś obszarem (nie koniecznie nad samą wodą). Nad Pilicą mają swoje siedziby kluby strzeleckie i sportowe, firmy związane z turystyką, organizacje działkowców. Wszyscy korzystamy z walorów przyrody – dajmy też coś od siebie. Prezydent Kennedy powiedział: Nie pytaj co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj co ty możesz zrobić dla twojego kraju. Może to właśnie jest okazja, żeby zastosować ten aforyzm w naszych, lokalnych warunkach?

Jeśli ktoś mógłby przyjechać samochodem z przyczepką lub małą ciężarówką to będzie bardzo pomocne. Przyda się również pomoc organizacyjna.

Oczekuję na zgłoszenia na adres e-mail: miroslaw.bienias@inetia.pl oraz telefon 515 216 382.

Osoby indywidualne oraz tych, którzy zdecydują się w ostatniej chwili zapraszam na kemping nad Pilicą w dniu akcji o godzinie 13:00.

Mirosław Bienias

Udostępnij:
← Muzyczne powitanie wiosny w Dworku na Długiej! Spotkanie z Krystyną Pawłowicz →

Dodaj komentarz