„Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam”

Z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że w 2015 roku 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie przeczytało żadnej książki. By propagować radość czytania i promować modę na czytanie, uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole ” mającej na celu ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie.

Akcja czytelnicza w całej Polsce i w naszej szkole miała miejsce 10 czerwca 2016 roku. Uczniowie klas pierwszych i drugich: technikum ogrodniczego, technikum ekonomicznego, technikum architektury krajobrazu, technikum geodezyjnego zebrali się na boisku przed szkołą. Każdy uczeń przyniósł swoją książkę lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Punktualnie o godz.10.00 rozpoczęło się wspólne czytanie.

Następnie uczestnicy akcji wykonywali „Książkowe graffiti”, tzn. zapisywali na asfaltowej płycie boiska tytuły czytanych książek, a także hasła związane z czytaniem i czytelnictwem, np. Dajemy przykład, czytanie jest trendy, My czytamy. Młodzież spontanicznie utworzyła „Książkowy łańcuch”. Uczniowie połączeni trzymanymi książkami utworzyli wokół boiska olbrzymie koło. Wiele emocji wywołało tworzenie absurdalnego tekstu. Uczestnicy akcji ustawieni w rzędzie, czytali po kolei pierwsze słowo z dwudziestej strony swojej książki. Na zakończenie młodzież ułożyła książki, jedna na drugiej, w jak najwyższą „Książkową wieżę”.

Akcja czytelnicza była świetną zabawą. Promowała czytanie i książki. Pokazała uczniom, że czytanie jest powszechne i trendy, a można i należy się nim chwalić. Wspólne czytanie okazało się imprezą integrującą środowisko szkolne i jednocześnie promującą bibliotekę szkolną. Nie tylko młodzież wzięła udział w tej akcji – nie zabrakło Dyrekcji, nauczycieli, a także pracowników szkoły. Brawo! Przykład idzie z góry!

CKZiU Nowa Wieś

Czytanie w Nowej Wsi

Udostępnij:
← Stanowczy sprzeciw Burmistrza Warki i mieszkańców gminy wobec budowy linii 400 kV Piosenka na każdą pogodę... w "Jedynce" →

Dodaj komentarz