Sekcja CeSiR na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim

Sekcja CeSiR na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim

W dniach 31 lipca – 2 sierpnia sekcja piłkarska CeSiR Warka brała udział w IX Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim „O Puchar Małego Powstańca”, który jest wyrazem hołdu dla dzieci walczących w Powstaniu Warszawskim. Zawody zostały rozegrane w Warszawie na Stadionie Polonii. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 10 zespołów, 4 zagraniczne: Fortuna Dusseldorf – Niemcy, FC OPIR LVIV – Ukraina, Karpaty Lwów – Ukraina, 303 Polish Soccer Club Northampton – Anglia oraz 6 polskich zespołów: Polonia Warszawa, RKS Mazur Radzymin, AP Soccer Delta Słupno, KS Sokół Serock, CeSiR Warka, Dzieci Fundacji.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których gry toczyły się systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczów grupowych drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach zagrały mecze, które ustaliły końcową kolejność turnieju.

Poziom gry był zróżnicowany, jednak żadnej z drużyn nie można zarzucić braku zaangażowania lub ambicji.

Z dobrej strony zaprezentowały się lwowskie zespoły Karpaty i FC OPIR a także CeSIR Warka oraz MKS Polonia Warszawa. Liderem zmagań była drużyna z Niemiec, która na tle wszystkich pozostałych wyróżniała się najwyższą kulturą taktyczną oraz poziomem indywidualnego wyszkolenia technicznego zawodników. Warto również odnotować występy dwóch młodych zawodniczek, obu grających z numerem 9 w zespołach 303 PSC Northampton oraz CeSiR Warka.

Drużyna z Warki rywalizowała w grupie A z niemiecką i angielską drużyną, stołeczną Polonią i  zespołem ze Słupna. W pierwszym dniu turnieju zespół CeSiR Warka pewnie pokonał 303 Polish Soccer Club Northampton 4:2 oraz AP Delta Słupno 7:2. W kolejnym dniu rywalizacji niestety uległa Polonii Warszawa 2:5 i Fortunie Dusseldorf 3:10. Pomimo niekorzystnego wyniku warecki zespół rozegrał ciekawe spotkania, stawiając czoła dwóm wymagającym ekipom. Zawodnicy pokazali wolę walki stwarzając ciekawe akcje zagrażające bramce rywali.   Dwa zwycięstwa i dwie porażki dały CeSiR Warka III miejsce w grupie, i prawo do rywalizacji o V miejsce w turnieju.

Tabela końcowa grupy A

 1. Fortuna Dusseldorf 12 pkt.
 2. MKS Polonia Warszawa 9 pkt.
 3. CeSIR Warka 6 pkt.
 4. 303 PSC Northampton 3 pkt.
 5. AP Delta Słupno 0 pkt.

Drugiego dnia turnieju młodzi piłkarze wzięli udział w uroczystościach przed Pomnikiem Młodego Powstańca upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego.  Odbył się także Piknik Powstańczy z udziałem Policji, Straży Pożarnej oraz Wojska z JW 4198, oraz zawodami sportowymi z nagrodami. Na wszystkich gości czekał poczęstunek w postaci tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

 

W decydującym trzecim dniu turnieju podopieczni Grzegorza Dacki i Kingi Nowakowskiej z CeSiR Warka zmierzyli się z zespołem z III miejsca grupy B którym był RKS Mazur Radzymin. Tym razem wareccy zawodnicy po wyrównanym, zaciętym meczu pokonali rywali 2:1 zajmując tym samym V miejsce. W meczu o III miejsce zwycięstwo odniósł FC OPIR nad Polonią Warszawą. Zaś w  zaciętym meczu finałowym, który zakończył się wynikiem 3 : 3 o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. Tym razem triumfował  grupowy przeciwnik Warki Fortuna Dusseldorf, a Lwów Karpaty uplasowały się na II miejscu.

 

Klasyfikacja Końcowa Turnieju:

1.msc. Fortuna Dusseldorf – Niemcy

2.msc. Karpaty Lwów           – Ukraina

3.msc. FC OPIR LVIV            – Ukraina

 1. msc. MKS Polonia – Warszawa

5.msc. CESIR                       – Warka

 1. msc. RKS Mazur – Radzymin
 2. msc. 303 PSC Northampton – Anglia
 3. msc. Dzieci Fundacji Małego Powstańca – Warszawa
 4. msc. KS Sokół – Serock
 5. msc. AP Soccer – Słupno

 

Podsumowując drużyna z Warki rozegrała satysfakcjonujący turniej, ulegając jedynie Zwycięzcy Turnieju Fortunie Dusseldoorf i Polonii  Warszawa.

Z  sześciu polskich zespołów Warka była druga. Młodzi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i pucharem oraz pamiątkowymi koszulkami.

Puchar i medale drużynie CESIR wręczył Zdzisław Łazarczyk – prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Podczas ceremonii wręczania nagród została również wyróżniona nasza zawodniczka Julia Zielińska.  W czasie turnieju warecki zespół wspierany był dopingiem rodziców i dyrektora CESIR- Mariana Górskiego, którzy dzień po dniu pojawiali się na Stadionie Polonii. Organizatorem zawodów była Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego.

Udostępnij:
← Sprawdź się podczas GP Warki Festiwal Absurdu - Faza II →

Dodaj komentarz