WTZ i seniorzy integrują się w ramach „Działaj Lokalnie”

WTZ i seniorzy integrują się w ramach „Działaj Lokalnie”

Czy można połączyć sport, rekreację, historię i śpiew w jednym, wspólnym działaniu? Jest to możliwe, a udowodnili to niepełnosprawni uczęszczający na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Warce i seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z dziećmi podczas akcji w ramach projektu Działaj Lokalnie „Dzielmy się swoimi pasjami razem z dziećmi i seniorami!”.

Integracja międzypokoleniowa, a zarazem lekcja historii miała miejsce podczas wycieczki szlakiem Wareckich Legend. Uczestnicy w trakcie questingu poznawali zarówno wareckie legendy jak i tajniki popularnej ostatnio aktywności fizycznej, jaką jest nordic walking. Zakończeniem wareckiego questowania był wspólny piknik na terenie Kempingu nad Pilicą. Niepełnosprawni i sprawni mieli okazję porozmawiać, posmakować wareckich przysmaków i pośpiewać piosenki o Warce w tle przyrody i wyjątkowo słonecznej pogody. Spotkanie pod hasłem Wareckiego Questingu było okazją nie tylko do poznania legend i topografii miasta, ale także okazją do wzajemnego poznania się, wzmocnienia patriotyzmu lokalnego i wreszcie poznania przez osoby sprawne – seniorów i dzieci charakteru pracy i terapii odbywającej się na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Warce.

Kolejnym wspólnym działaniem w ramach realizacji projektu były Warsztaty Florystyczne, które odbyły się na terenie patio w CeSiR w Warce. Instruktorami warsztatów florystycznych byli państwo Krystyna i Władysław Pączkowie, zaś uczniami pozostali seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzieci oraz kadra i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Każdy uczestnik warsztatów miał swoje stanowisko z materiałami i krok po kroku wykonywał swoją kompozycję kierując się wskazówkami instruktorów. Warsztaty florystyczne stały się okazją zarówno dla seniorów jak i osób niepełnosprawnych do zgłębiania tajników sztuki układania kompozycji kwiatowych. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem.

Dzielenie się swoimi pasjami w trakcie realizacji sierpniowych działań projektu okazało się nie tylko miłym, ale i pożytecznym spędzeniem czasu. Uczestnicy projektu z niecierpliwością czekają na kolejne działanie: Warsztaty Rękodzielniczo – Plastyczne „Warka igłą i pędzlem malowana”, które odbędą się we wrześniu.

Projekt „Dzielmy się swoimi pasjami razem z dziećmi i seniorami” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Lokalnych Partnerów.

warka-loga-na-zaproszenie-01

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Udostępnij:
← Młodzi turyści poznawali najpiękniejsze miejsca naszego grodu Mazowieccy turyści zawitają do Warki →

Dodaj komentarz