Igrzyska przedszkolaka w CeSiR

Igrzyska przedszkolaka w CeSiR

20 września mali zawodnicy z oddziałów przedszkolnych w gminie Warka uczestniczyli w Igrzyskach Przedszkolaków zorganizowanych w ramach programu Lokalny Animator Orlika.

W tym samym dniu na wielu orlikach w Polsce odbyły się zawody dla najmłodszych dzieci. Ze względu na niedogodne warunki pogodowe, zawody w Warce odbyły się w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji.

W zawodach wystartowało 5 zespołów:

– „Marynarze” z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Warce,

– „Piraci” z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Warce,

– „Biedronki” z oddziału przedszkolnego z PSP we Wrociszewie,

– „Michałki” z oddziału przedszkolnego z PSP w Michałowie,

– „Słoneczka” z oddziału przedszkolnego z PSP w Konarach,

Głównym celem zawodów było rozwijanie u dzieci zamiłowania do sportu, kształtowania podstawowych cech motorycznych oraz nawyków sportowej rywalizacji.

Po oficjalnym otwarciu zawodów, powieszeniu flagi olimpijskiej, ślubowaniu młodych olimpijczyków i wesołej rozgrzewce przystąpiono do rywalizacji. Przed grupami 5-latków było 10 sportowo-rekreacyjnych wyzwań. Za każde poprawnie wykonane zadanie zespół otrzymywał odznakę w danej dyscyplinie sportowej, które następnie dzieci gromadziły na tablicy osiągnieć. Zespół, który daną konkurencję wykonał najsprawniej otrzymywał złotą odznakę. Celem rywalizacji było zgromadzenie przez każdą drużynę kompletu 10 odznak, które dawały wygraną w zawodach.

W pierwszej konkurencji zespoły prezentowały się przed sędziami turnieju. Radośnie przedstawiły swój okrzyk i herb zespołu. Następnie odbyła się sztafeta balonowa, wyścig z toczeniem ogromnej fioletowej piłki gimnastycznej i noszenie piłeczek tenisowych. Konkurencje wymagały szybkości i koncentracji. Następnie odbył się konkurs rzutów karnych do mini bramek i bieg przełajowy. Tym razem trzeba było wykazać się sprytem i wysoką sprawnością. Skok przez płotek, przetoczenie na materacu, bieg po równoważni były sporym wyzwaniem. Kolejną konkurencją, która dała wiele radości dzieciom było przenoszenie ciężarów, czyli pluszowych misiów. Maskotki wędrowały z rąk do rąk małych siłaczy, a na twarzach dzieci gościły piękne uśmiechy! Kolejne dwa zadania: slalom unihokeja i kręgle wymagały dużej precyzji. Na szczęście młodzi zawodnicy świetnie przygotowani do zawodów przez swoich nauczycieli i z tymi zadaniem poradzili sobie bezbłędnie. Ostatnia konkurencja tym razem należała do kibiców, którzy przyszli dopingować swoich przedstawicieli. Grupy kibiców po kolei głośno i wesoło prezentowali sposób zagrzewania swojej drużynie do walki. Wszyscy wykazali się znakomicie!

Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na podsumowanie zawodów. Tablica osiągnięć jasno i wyraźnie wskazywała, że wszystkie zespoły zaliczyły poprawnie wszystkie konkurencje i zdobyły I miejsce w zawodach. Nie było lepszych i gorszych. Liczył się zdrowy ruch oraz fakt, że można brać udział w sportowej zabawie w duchu „fair play” razem z koleżankami i kolegami. Wszystkie zespoły z rąk dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce za sportowe zaangażowanie w rywalizacji zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i nagrodami, a młodzi zawodnicy medalami i upominkami.

Organizatorem zawodów dla przedszkolaków byli Animatorzy Orlika oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Ogromne podziękowania należą się także wolontariuszom, gronu pedagogicznemu i dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Warce, którzy corocznie wspierają nas w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia dla najmłodszych sportowców w Warce! Dziękujemy!

CeSiR Warka

olimp-przed02

Udostępnij:
← Przeznaczenie wciąż nieznane Sukces uczniów CKZiU w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz