Inicjatywy Partnerskie grup seniorskich

Inicjatywy Partnerskie grup seniorskich

Skąd brać pomysły i fundusze na spotkania seniorów? Emeryci to grupa, która nie często może się pochwalić zasobnym portfelem. Wynająć specjalistę czy eksperta – dobra rzecz, o ile jest to możliwe pod względem ekonomicznym. Jednocześnie okazuje się, że mnóstwo talentów mamy wokół nas i to właśnie wśród seniorów, którzy zdobywali doświadczenie przez wiele lat. Tę energię i zasoby będą wykorzystywały grupy senioralne z powiatu grójeckiego dzięki tzw. „Inicjatywom Partnerskim” w ramach projektu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. „Sieć Aktywnych Seniorów z Grójeckiego”.

Inicjatywy Partnerskie Grup Senioralnych to 5 przedsięwzięć, w których biorą udział pary składające się z dwóch grup senioralnych, w ramach których seniorzy wymieniają się umiejętnościami.

Z grup senioralnych działających na terenie naszej gminy na współpracę zdecydowały się pary grup z Bończy i Michałowa, Piaseczna i UTW Warka, Jasieńca i Ostrołęki, Chynowa i Michalczewa, Grójca i Belska.

Współpraca ta była możliwa, dzięki utworzeniu przez liderów 13 grup tzw. Banku Umiejętności. Jest to lista, zawierająca talenty, umiejętności, wiedzę jaką dysponują członkowie grup senioralnych. Dzięki integracji Sieci Aktywnych Seniorów m.in. w ramach Zjazdów szkoleniowych oraz dobrym doświadczeniom, grupy zdecydowały się przystąpić do realizacji „Inicjatyw Partnerskich”. Instruktorzy, którzy mieli prowadzić zajęcia zostali wyposażeni w umiejętności pracy z grupą w ramach 2 dniowego warsztatu „Jak uczyć innych?”.

Celem Inicjatyw Partnerskich jest wymiana umiejętności, która ma przyczynić się do rozwoju aktywności członków grup, urozmaicenia oferty wspólnego spędzania czasu, a także integracji pomiędzy grupami. Seniorzy z dwóch grup spotykają się i wzajemnie od siebie uczą, korzystając z talentów i wiedzy członków, a także poznają możliwości działania po to, by czerpać pomysły do kolejnych nowych przedsięwzięć. W każdej z takich inicjatyw bierze udział ok. 30 osób. Spotkania odbywać się będą do połowy listopada. W ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów z Grójeckiego” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. inicjatywy dostaną wsparcie w wysokości 1500zł z przeznaczeniem na materiały warsztatowe, transport czy poczęstunek na spotkania.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

pasek-z-logami-asos-2016

 

Udostępnij:
← Biegnij do Góry! Z piosenkami Marka Grechuty - Joanna Lewandowska →

Dodaj komentarz