Weź „Betlejemskie Światło Pokoju” na swój wigilijny stół

Weź „Betlejemskie Światło Pokoju” na swój wigilijny stół

Każdy, kto chciałby spędzić wigilijny wieczór przy blasku „Betlejemskiego Światła Pokoju” pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem będzie miał taką okazję. W najbliższą niedzielę 18 grudnia o godz. 16:00 na wareckim rynku harcerze ze Szczepu 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych przekażą światło gospodarzowi miasta i gminy a następnie wszystkim chętnym mieszkańcom. Organizatorzy przygotowali 300 lampionów, które będą bezpłatnie rozdawane tak aby każdy mógł przenieść Betlejemskie Światło Pokoju do swojego domu.

Światło pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Płomień jest przekazywany przez organizacje harcerskie mieszkańcom miast wielu krajów europejskich.

Zapraszamy na warecki rynek 18 grudnia. Przekazanie światełka będzie jednym z elementów „Zimowej Odmiany Wareckiego Rynku”. Zachęcamy do zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą atrakcji przygotowanych w ramach Projektu „Jabłkowa Warka”.

WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ.

Projekt „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji” realizowany jest w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW przez partnerstwo lokalnych organizacji i instytucji.

 

Udostępnij:
← 1 część głosowania na najpiękniejszą szopkę zakończona! Upiecz jabłko na ognisku na wareckim rynku... →

Dodaj komentarz