Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece

Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece

Oddział dziecięcy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce  w ostatnich dniach gościł  cztery oddziały „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Warce. Spotkania odbyły się z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci na wejście przywitał duuuuży pluszowy miś  o imieniu Karol, który ostatnio  zamieszkał pośród  książek w bibliotece. Mali goście poznali historię pluszowego misia związaną z rokiem 1902, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu  sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka, która to scena została uwieczniona na obrazku zauważonym przez właściciela sklepu z zabawkami. Ów sklepikarz wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia. Pluszowe misie sprzedały się znakomicie i od tamtej pory towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając otuchy, pocieszenia.

Dzieci brały udział w zabawie polegającej na odgadywaniu postaci misi występujących w bajkach i dziecięcych książeczkach ale też poznały gatunki  niedźwiedzi występujących w przyrodzie, dowiedziały się o ich życiu, miejscu ich występowania. Pogadanka była poparta kolorowymi ilustracjami z licznych albumów  znajdujących się w bibliotece. Jak na bibliotekę przystało – nie mogło zabraknąć czytania książek o przygodach misiaków i wierszyków o pluszowych przyjaciołach. Były tez i zadania plastyczne: „dokończ rysować misia”, „odnajdź mamę dla maleństwa”, „odnajdź cień misia”.

Spotkanie zakończyła wspólna recytacja wiersza Jana Brzechwy pt. „Miś”. Dzieci zostały serdecznie zaproszone na następne lekcje biblioteczne ale też do częstszego  odwiedzania biblioteki i korzystania z księgozbioru, który ostatnio wzbogacił się o wiele nowych ciekawych pozycji dla dzieci.

MGBP

Udostępnij:
← Strzeleckie sukcesy wareckiego KŻR LOK Mikołajkowa zbiórka na stypendia dla młodzieży →

Dodaj komentarz