Sukces, który zaskoczył wszystkich!

Sukces, który zaskoczył wszystkich!

W dniach 15-16 grudnia odbywała się Wielka Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności organizowana przez Fundacje Młodzi dla Warki.

To już druga tego typu akcja organizowana przez Fundację Młodzi dla Warki. Pierwsza zbiórka odbyła się przed Wielkanocą i udało się wtedy zebrać blisko 2 tony jedzenia. Żywność trafiła wówczas do blisko 70 rodzin. „Byliśmy zaskoczeni ilością dobroci jaka nas wówczas spotkała. Faktem jest, że logistycznie nie byliśmy przygotowani na taką ilość jedzenia, gdyż planowaliśmy dotrzeć do 20 samotnych seniorów. Poradziliśmy sobie jednak ze wszystkim i przy tej okazji wyciągnęliśmy cenną naukę i wnioski na przyszłość. Najważniejsze że pomoc dotarła do potrzebujących jeszcze przed świętami” – przypomina Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności odbywała się przed 4 sklepami w Warce: dwie Biedronki, Lewiatan oraz Netto. W piątek w godzinach 16.00-19.00 oraz w sobotę od 8.00 do 19.00 blisko 30 wolontariuszy stało pod sklepami i kwestowało o jedzenie dla najbardziej potrzebujących rodzin z regionu Warki oraz Grabowa, gdzie również trafiła część paczek.

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję. To dzięki Wam mogliśmy zapalić „światełko nadziei” w 101 domach. 30 wolontariuszy przy sklepach, kolejnych 15 rozwożących paczki w niedzielę i kilka osób szykujących paczki w magazynie. Dzięki nim wszystkim udało się zrobić coś wielkiego w zaledwie 3 dni. Niezwykle doceniam ich zaangażowanie i wysiłek, gdyż sam stałem przy sklepie na Winiarach 11h, a kolejne 6h szykowałem paczki, aby kolejnego dnia o 20.00 wydać ostatnie paczki. Stąd wiem z czym musieli się zmagać. Dziękuję również mieszkańcom, że nie zawiedli i wsparli nas przy tej akcji. Wszyscy wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Dziękuję Wam i gratuluję sukcesu – podsumowuje Łukasz Sobieraj.

W tym roku paczki gabarytowo były mniejsze niż na Wielkanoc, jednak były zdecydowanie bardziej okazałe. Przy poprzedniej zbiórce było więcej produktów sypkich jak cukier, mąka, ryż, czy makaron. Teraz również znalazły się on w koszykach Fundacji, jednak można było zauważyć więcej produktów z „górnej półki”. Każda rodzina otrzymała dwa kartony oraz reklamówkę z chemią gospodarczą. W kartonach zagościły między innymi sery, wędliny, kawa, herbata, produkty sypkie oraz słodycze. Wielu obdarowanych nie kryło wzruszenia o czym wspominali sami wolontariusze rozwożący paczki.

Podsumowując:

3 dni

50 wolontariuszy

101 rodzin do których trafiła pomoc

15.000 zł szacowana wartość zebranych produktów!

Zapraszamy do filmiku na YouTube (Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności Warka 2017) i profilu fundacji na FB – https://web.facebook.com/fundacjamlodzidlawarki/

https://www.youtube.com/watch?v=4V3WBJykxLQ&feature=youtu.be

Udostępnij:
← Kolędowa sekcja wokalna Dworku! 90. akcja HDK w CKZiU w Nowej Wsi zakończona sukcesem! →

Dodaj komentarz