III zjazd liderów Sieci Aktywnych Seniorów

III zjazd liderów Sieci Aktywnych Seniorów

Za nami III i ostatni w tym roku Zjazd liderów Sieci Aktywnych Seniorów z terenu powiatu grójeckiego. Również i tym razem spotkaliśmy się w zaprzyjaźnionym Ośrodku Emaus w dniach 4-5 grudnia, gdzie zaszczyciło nas swoją obecnością aż 27 osób z 14 grup senioralnych.

Spotkanie poświęciliśmy na podsumowanie działań senioralnych w 2017 roku oraz przygotowanie planów na nadchodzący wielkimi krokami rok 2018.

W spotkaniu wzięło udział 27 osób – liderki i liderzy grup: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, Klub Złotego Wieku w Warce, Grupa Senioralna Michałowskie Poziomki, Aktywne Piaseczno, SPA Bończa, Stowarzyszenie Seniorów Relaks z Belska Dużego, Grupa Niepokorni z Drwalewa, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi, Złota Reneta z Ostrołęki, Stowarzyszenie Biesiada z Grójca, Powiatowy Klub Uśmiechniętego Seniora POKUSA, Złota Jesień z Jasieńca, Grupa Młodzi Duchem z Michalczewa. Klub Emeryta „Pełnia Życia” z Chynowa. Szkolenie poprowadziła Anna Żelazowska-Kosiorek.

Działania jakie w tym roku udało nam się przeprowadzić razem z Siecią Aktywnych Seniorów to:

  • Wizyta Studyjna w Ełku – czerpanie doświadczenia o Radach Senioralnych;
  • 3 zjazdy szkoleniowe dla Sieci Aktywnych Seniorów;
  • Seniorada – Święto Seniorów z powiatu grójeckiego po raz 4 w Warce zgromadziło ok. 400 osób;
  • II Edycja Akcji Miejsca Przyjazne Seniorom – certyfikacja 14 nowych miejsc oraz wydanie Broszury o 37 Miejscach Przyjaznych Seniorom w powiecie grójeckim;
  • przeprowadzenie 8 Inicjatyw Senioralnych, czyli małych projektów tworzonych przez seniorów i dla seniorów, które przyczyniły się do rozwoju aktywności członków grup, urozmaicenia oferty spędzania wspólnego czasu, a także integracji pomiędzy członkami grup;
  • Święto Społeczników – gala wręczenia certyfikatów Miejsc Przyjaznych Seniorom oraz wystawa Aktywnych Społeczników: organizacji, grup nieformalnych w tym senioralnych.

Mamy nadzieję , że przyszły rok będzie równie owocny w działania, pełen wyzwań i twórczej pracy Sieci Aktywnych Seniorów we współpracy ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← Sportowe Mikołajki w CeSiR Inauguracyjny wykład laureatki z Nowej Wsi →

Dodaj komentarz