Radość z życia…

Radość z życia…

O tym, że seniorzy są prawdziwą potęgą, nie trzeba nikogo przekonywać. Liczba działających na terenie naszej gminy klubów i kół seniora jest imponująca. Prawdziwą dumą napawa fakt, że lista aktywnych grup ciągle się powiększa. Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że w gronie prężnych, choć już nie najmłodszych aktywistów, pojawił się nowy,wyrazisty punkt. Grupa prężna i radosna, której charakter najpełniej definiuje jej nazwa – Radość z Życia. O radości z życia opowiada Czytelnikom lider grupy Stanisław Jamroży

Chcąc precyzyjnie zdefiniować sens i cel naszego działania wystarczy odwołać się do nazwy naszej grupy, „Radość z życia”, jest doskonałym komentarzem dla naszych celów i zamierzeń. Nie chcemy gnuśnieć siedząc w domu, jest w nas dużo energii i chęci do współdziałania, do wspólnych aktywności, nie boimy się wyzwań i ambitnych zadań.

Należy pamiętać, że działania zespołowe nie są nam obce, ponieważ nasza grupa wyłoniła się z istniejącego od wielu lat w Warce Klubu Złotego Wieku. W czerwcu ubiegłego roku garstka osób, nazwijmy ją komitetem założycielskim, zaczęła mówić głośno o konieczności zmian, o niezbędnej restrukturyzacji. Sześć osób to był początek, jak się okazało – dobry początek dobrych zmian. Pozostali sympatycy życzliwie przyglądali się naszym poczynaniom, nie do końca ufając naszej konsekwencji. Byliśmy jednak zdeterminowani i nie chcieliśmy naszego pomysłu pozostawić jedynie w sferze pobożnych życzeń i marzeń. Uparcie dążyliśmy do celu. I udało się! Ostro wzięliśmy się do pracy. Opracowaliśmy przejrzysty regulamin, który pełni rolę statutu i jasno określa zasady naszego funkcjonowania. Każdy członek zna swoje prawa i obowiązki. Jasne reguły pozwalają na sprawne i bezkolizyjne współdziałanie. Stawiamy sobie ambitne cele. Pierwszym z nich była organizacja Sylwestra 2017. Zainteresowanie i frekwencja przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Pełen sukces przedsięwzięcia niesamowicie wzmocnił grupę i był prawdziwym zastrzykiem dodatkowej energii.

Spotykamy się w każdy piątek w Sali CeSiR, i tu chcemy złożyć serdeczne podziękowania Panu dyrektorowi – Marianowi Górskiemu za to, że
z taką otwartością przyjął nas pod swój gościnny dach. To ogromny skarb mieć wspólny kąt, czujemy się tam jak u siebie, swobodnie i rodzinnie. Podziękowania należą się także Pani Grażynie Jagiełło, która jest naszym dobrym duchem. Zawsze pomocna, zawsze uśmiechnięta i wspierająca.

Zachęceni sukcesem Sylwestra nowy rok rozpoczęliśmy z głowami pełnymi pomysłów na kolejne działania. Muszę przyznać, że jestem w bardzo komfortowej sytuacji, o której marzy każdy lider, zebrała się wokół mnie grupa ludzi, którzy chcą działać, którzy tryskają energią i mają wolę walki i potrzebę działania. Moje słowa nie trafiają w próżnię, każda sugestia, propozycja albo pomysł znajdują podatny grunt aktywnych odbiorców. Taki potencjał to ogromny skarb.

Jaka jest nasza grupa? My po prostu tryskamy radością z życia i chcemy dzielić się nią z innymi. I właśnie dlatego, mimo, że działamy zaledwie od kilku miesięcy, jesteśmy klubem rozpoznawalnym. Jesteśmy znani i lubiani, często zapraszani przez zaprzyjaźnione kluby, z którymi chcemy współpracować na stałe.  Przed nami szereg ambitnych planów i projektów. Chce się żyć!

Z okazji zbliżającego się Święta Kobiet chciałbym, w imieniu swoim jak również Zarządu Klubu Seniora Radość z Życia, złożyć wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości, zrozumienia, szczęścia, pogody ducha i zgodnie z naszą dewizą wiele radości z życia.

Stanisław Jamroży

Udostępnij:
← Szkoła rodzenia w CeSiR Warka II runda ligi strzeleckiej CeSiR już wystrzelana! →

Dodaj komentarz