Strona głównaInstytucjeCeSiRDo półfinałów zabrakło koszykarzom 14 punktów…

Do półfinałów zabrakło koszykarzom 14 punktów…

3 kwietnia KS PUŁASKI Warka rozegrał decydujący mecz o wejście do półfinałów rundy PLAY OFF. Niestety tym razem w lepszej dyspozycji był zespół rywali. Pułaski Warka uległ na wyjeździe PWiK Piaseczno 92:105

W pierwszym meczu rundy Play Off wygrała drużyna Piaseczna, w drugim triumfował Pułaski. W minioną środę odbyło się trzecie decydujące spotkanie o awans do półfinałów.

Mecz zaczął się po myśli wareckiego zespołu. Na początku rzuty osobiste wykorzystał Dawid Mieczkowski. Gospodarze wyrównali, ale w odpowiedzi celne trafienia zanotował dwukrotnie Maciej Piątek i kolejny raz nasz rozgrywający. Szybkie prowadzenie 2:8 satysfakcjonowało Pułaskiego lecz krótka chwila dekoncentracji doprowadziła do remisu i przewagi rywala. Świetnie dysponowany Okoła nieomylnie trafiał do kosza warczan i pierwsza kwarta zakończyła się 10 punktową przewagą Piaseczna. Druga kwarta również nie poprawiła sytuacji wareckich koszykarzy. Piłka niechętnie wpadała do kosza i zespół z Warki mocno odczuł co to znaczy nie grać z przewagą własnego parkietu. Gospodarze zwiększyli prowadzenie do 21 punktów. W trzeciej odsłonie meczu koszykarze z Warki nadrabiali straty i udało się zmniejszyć wynik do 12 oczek. Celne rzuty za 3 punkty dwukrotnie zdobył Mieczkowski, a chwilę później Gazarkiewicz. Pułaski złapał dobry rym gry, ale gospodarze nie chcieli oddać zwycięstwa i serią rzutów odbudowali prowadzenie.

W IV kwarcie sytuacja wydawała się mało korzystna, ale Pułaski walczył dalej i po raz kolejny zagrażał gospodarzowi. Pierwsze pięć minut należało do warczan. Mocna obrona uniemożliwiła gospodarzom zdobywanie punktów, co Pułaski wykorzystał na swoje konto. Zaniepokojony trener Piaseczna poprosił o czas i dopiero na nowo zmotywowany zespół gospodarzy przełamał niemoc. Pułaski walczył do ostatnich sekund meczu, wspierany okrzykami przybyłych kibiców z Warki, lecz niestety nie zdołał zmienić losów meczu. W trzecim spotkaniu rundy PLAY OFF przegrywa z PWiK Piaseczno 92:105. Tym samym zespół z Piaseczna awansuje do półfinałów rundy Play Off, a KS Pułaski Warka kończy tegoroczny sezon w lidze.