„Nasza Mała Ojczyzna” – Nowa Wieś i okolice

„Nasza Mała Ojczyzna” – Nowa Wieś i okolice

Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” działający przy OSP Nowa Wieś od września 2017 roku redaguje i wydaje gazetę lokalną „Głos Seniora”, w której prezentuje informacje z życia klubu oraz historię najbliższej okolicy. W br. w ramach Inicjatywy Senioralnej klub realizuje projekt pt. „Kontynuowanie  redagowania i wydawania gazety lokalnej wraz z wydaniem folderu „Nasza mała Ojczyzna – Nowa Wieś i okolice”. Posumowanie projektu, wydanie folderu i przekazanie go społeczności, zaplanowaliśmy w Narodowe Święto Niepodległości.

Chcieliśmy w ten szczególny dzień, oddać hołd wszystkim ludziom, którzy dla tego środowiska  pracowali  w minionym stuleciu. Wspomniana wyżej uroczystość odbyła się 11 listopada w godzinach popołudniowych w remizie OSP Nowa Wieś. Gości przywitała Stanisława Róg, a następnie pomysłodawczyni i główna redaktorka folderu Halina Fruba wprowadziła gości w klimat dawnej Nowej Wsi, jej historii i najbliższych okolic.

Drugą część spotkania poświęciliśmy na wspólny śpiew z przygotowanymi przez seniorki  śpiewnikami. Długo w nowowiejskiej remizie rozbrzmiewały pieśni legionowe czy patriotyczne. W spotkaniu oprócz klubowiczów z „Czerwonego Jabłuszka” uczestniczyła grupa uczniów z ZS-P z Nowej Wsi z nauczycielką historii Marzeną Jankowską, przedstawicielki Koła Gospodyń i chóru parafialnego z Nowej Wsi, seniorki niezrzeszone współpracujące przy realizacji folderu, sołtysi z Gołębiowa i Brzezinek. Obecni byli także goście z Warki, a wśród nich Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem oraz podziękowaniami za pomoc w wydruku folderu dla: Dyrektora ZS-P w Nowej Wsi, Dyrektora i pracowników Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz Agacie Sotek ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w spotkaniu.

Klub  Seniora „Czerwone Jabłuszko”

 

Udostępnij:
← Królowa Szarlotki została wybrana! Zdobądź warecki kalendarz dla WOŚP →

Dodaj komentarz