Działalność pro publico bono… w LO Warka

Działalność pro publico bono… w LO Warka

Uczniowie LO im. Piotra Wysockiego w Warce są niezwykle zaangażowaną w działalność społeczną grupą. Szkoła od lat uczestniczy w programie Góra Grosza, systematycznie organizuje zbiórki krwi, włącza się w inicjatywy ekologiczne, jak akcja Sprzątanie Świata czy zbiórka makulatury. Do tych cyklicznych działań młodzież włączyła kolejne, które doskonale wpisują się w świąteczną ideę pomocy potrzebującym.

Klasa IA przystąpiła do Świątecznej Akcji „PACZKA” – Pomoc Polakom na Kresach, prowadzonej pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie. Dzięki pomocy i współpracy całej społeczności licealnej udało się w ciągu zaledwie trzech dni grudnia  (3-5. 12. 2018) zgromadzić imponującą ilość produktów spożywczych, środków chemicznych i opatrunkowych, które uczniowie przekazali 6 grudnia wolontariuszom w Warszawie.

Klasa IB oraz uczniowie klas maturalnych włączyli się w znaną, ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Inicjatywa porwała i zaangażowała wszystkich licealistów i pracowników szkoły do tego stopnia, że wszelkie potrzeby zaznaczone w zgłoszeniu rodzin potrzebujących zostały zaspokojone, w tym zakup nowej lodówki i wersalki

LO Warka

 

Udostępnij:
← Warecki Orszak Trzech Króli Igłą malowana... wystawa w Dworku na Długiej →

Dodaj komentarz