Inotm-Platinum zdobywcą Superpucharu WLH!

Inotm-Platinum zdobywcą Superpucharu WLH!

3 marca, turniejem o Superpuchar, zakończono tegoroczne rozgrywki Wareckiej Ligi Halowej. W rywalizacji wzięło udział najlepszych 8 drużyn sezonu zasadniczego. Jak przystało na finał, emocji nie brakowało do ostatnich minut turnieju, a o mistrzostwie zadecydowały rzuty karne!

Na początku turnieju podsumowano rozgrywki ligowe WLH. Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski wręczył wszystkim zespołom pamiątkowe dyplomy, a w ręce trzech najlepszych zespołów Top Market, Prima Auto i Inotm-Platinum trafiły także medale i nagrody rzeczowe. Wyróżniono także najlepszych zawodników ligi Sebastiana Ząbkowskiego, Przemka Grzywacza i Tomasza Kuźmę oraz zespół Fair Play – Trans-Med. Dyrektor gratulował wyników, okazał radość z tak dużego zainteresowania ligą i wyraził nadzieję, że w przyszłym sezonie liga zostanie jeszcze bardziej rozbudowana i będzie cieszyła się taką samą lub większą popularnością.

Następnie rozpoczęto turniej o Superpuchar Ligi, w którym wzięło udział 8 najlepszych zespołów WLH. Były to: Top Market, Prima Warka, Inotm-Platinum, KS Warka Junior, Giza Racing, Brzóza, ABC Team i Skorpion Grabów. Drużyny rywalizowały systemem pucharowym w oparciu o wyniki osiągnięte na zakończenie Ligi (1-8, 2-7, 3-6, 4-5, itd.). Mecze trwały 2×10 minut.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych: Top Market – Skorpion Grabów (5:1), Prima Warka – ABC Team (1:1, karne 2:1), Inotm-Platinum – Brzóza (1:1, karne 2:1),KS Warka Junior – Giza Racing (2:8).

Wyniki meczów półfinałowych: Prima Warka – Inotm-Platinum (1:4), Top Market – Giza Racing (4:2).

Podczas przerwy w grze odbył się dla najmłodszych konkurs rzutów karnych. Dzieci zgromadzone w hali CeSiR rywalizowały w kategorii przedszkolaków i uczniów podstawówek. Konkurs przyniósł wiele radości młodym zawodnikom. Na bramce stanął bramkarz drużyny Top Market – Putkiewicz Bartosz, a chętnych do pokonania finalisty nie brakowało. Wszystkie dzieci oddały dwie serie rzutów karnych, dla najlepszych czekały drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie upominki za podjęte wyzwanie.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowali Prima Warka i Giza Racing. Mecz zapowiadał się obiecująco, bo Giza Racing prezentująca tego dnia bardzo dobry styl gry i podjęła wyrównaną walkę z vice mistrzem ligi Primą Auto. Akcje cieszyły oko kibiców. Co więcej, to właśnie Giza wyszła na prowadzenie, a Prima Auto musiała gonić wynik. Prima walczyła do końca, próbowała różnych sposobów na ratowanie wyniku, nawet bramkarz włączał się w akcje by zrobić przewagę na boisku. Niestety w tym dniu lepiej predysponowana była Giza Racing. Bezradna Prima tym razem musiała uznać wyższość Gizy, która zwyciężyła spotkanie 4:1 i zajęła III miejsce na podium Superpucharu.

W finałowej rozgrywce na parkiecie stanęli Top Market i Inotm-Platinum. Oba zespoły prowadziły bezpieczną, mądrą grę. Zawodnicy rozsądnie rozgrywali piłkę, czekali na pomyłkę i szukali sposobu na przechytrzenie przeciwnika, ale o bramkę nie było łatwo. W końcu strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Rokita i Top Market objął prowadzenie na 1:0. Ich radość nie trwała jednak długo, bo do remisu doprowadził najlepszy strzelec ligi Ząbkowski Sebastian. Walka trwała, ale czasu było coraz mniej, a na twarzach zawodników obu zespołów widać było zmęczenie. W końcu zabrzmiała końcowa syrena, a o mistrzostwie zadecydować miały rzuty karne.

Jak wiemy rzuty karne to gra nerwów, a o wyniku często decyduje odrobina szczęścia i dobra predyspozycja bramkarza. Obaj prezentowali się w tym dniu bardzo dobrze, wiec tym bardziej zapowiadał się emocjonujący pojedynek. Sędziowie rozlosowali kolejność strzałów i rozpoczęto rywalizację. Na początek celne trafienie zaliczył Sebastian Ząbkowski i było 1:0 dla Inotm. Następnie przed szansą zmiany wyniku stanął zawodnik Top Marketu, ale bramkarz Inotm obronił strzał. W kolejnej serii potężne uderzenie oddał gracz Inotm, ale trafił w słupek. W odpowiedzi zawodnik Top Marketu niestety nie trafił w światło bramki i wciąż było 1:0 dla Inotm. Tym razem na linii strzału stanął już ostatni zawodnik z zespołu Inotm Platinum, ale bramkarz Top Market popisał się dobra interwencją. Emocje sięgnęły zenitu. Na bramce ustawił się Tomasz Kuźma, a naprzeciw niego Woźniak Kamil. Strzelił…., a bramkarz rzucił się w prawy róg wprost na nadlatująca piłkę. Wszystko było jasne! Inotm-Platinum triumfował i cieszył się ze zdobycia Superpucharu Wareckiej Ligi Halowej. Świetna postawa bramkarza, który nie bez kozery zdobył tytuł najlepszego ligowego bramkarza, przyczyniła się do zwycięstwa 1:0 w rzutach karnych. Zwycięzcę tego dnia reprezentowali: Tadeusz Boćkowski, Robert Szeląg, Tomasz Kuźma, Sebastian Ząbkowski, Paweł Wysocki, Maciej Jabłoniec, Tomasz Zawadzki oraz Stanisław Kulej.

Rozdania pamiątkowych pucharów dokonał dyrektor CeSiR. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, za moc sportowych wrażeń, a kibicom za miłą atmosferę na naszej hali. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w takim samym gronie lub nawet większym!

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Festiwal kultury brytyjskiej w wareckiej „Jedynce” Wyprzedaż Garażowa - przyjdź, sprzedaj lub kup! →

Dodaj komentarz