Czy przebywanie w sieci szkodzi uczniom?

Czy przebywanie w sieci szkodzi uczniom?

7 i 12 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce odbyły się spotkania uczniów z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Gościliśmy u sierż. sztab. Karolinę Krawczyk i sierż. Karolinę Bochniak.

Panie rozmawiały z uczniami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci. Poruszały problem agresji i przemocy rówieśniczej w Internecie. Omówiły kwestie związane z zamieszczaniem zdjęć swoich i cudzych, umieszczania informacji o sobie i innych na portalach społecznościowych oraz wysyłanych przez komunikatory i aplikacje. Omówiły temat zdobywania i wyłudzania danych przez inne osoby w celach przestępczych. Funkcjonariuszki skupiły się na temacie „hejtu” i mowy nienawiści w sieci. Poinformowały uczniów o konsekwencjach prawnych takich sytuacji i dopuszczenia się czynów karalnych związanych z cyberprzemocą. Uczniowie zostali poinformowani gdzie można uzyskać pomoc, gdyby ktoś stał się ofiarą przemocy w sieci.

Młodzież zadawała pytania, na które panie udzielały wyczerpujących odpowiedzi. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie pytali jakie są konsekwencje zamieszczania zdjęć bez ich zgody, przesyłanie innym i obrażania się w sieci. Uczniowie z klas 0-III byli zainteresowani przede wszystkim zagadnieniami związanymi z pracą Policji.

Na zakończenie funkcjonariuszki przypomniały o ogólnych zasadach kultury osobistej i mądrego korzystania z Internetu.

PSP 1 Warka

Udostępnij:
← Ku czci ofiarom Katynia i Smoleńska! Wiosenny Turniej Szóstek Piłkarskich dla wareckiej „Jedynki” i Konar →

Dodaj komentarz