Strefa Ograniczonego Postoju w centrum Warki wprowadzona!

Strefa Ograniczonego Postoju w centrum Warki wprowadzona!

Od początku kwietnia na terenie naszego miasta obowiązuje Strefa Ograniczonego Postoju. Zmianą organizacji ruchu objęty został Pl. St. Czarnieckiego i ul. Senatorska w Warce, na których teraz kierowcy mogą bez problemu znaleźć miejsce parkingowe

Parkowanie pojazdów wewnątrz strefy jest bezpłatne, jednak ograniczone czasowo do maksymalnie jednej godziny. Strefa Ograniczonego Postoju obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wjazd do strefy został oznaczony znakiem B-39 „Strefa Ograniczonego Postoju” natomiast wyjazd znakiem B-40 „Koniec Strefy Ograniczonego Postoju”.

Za kontrolę przestrzegania nowej organizacji ruchu oraz ewentualną egzekucję wykroczeń odpowiedzialna jest Policja. Przez pierwsze 3 tygodnie nie będą nakładane mandaty, a Funkcjonariusze Policji będą zostawiali upomnienia za wycieraczkami zaparkowanych aut, by kierowcy mieli czas oswoić się z nowymi zasadami.

Korzystający z parkingów położonych w strefie zobowiązani są do wskazania godziny przyjazdu. W tym celu zalecane jest stosowanie Kart Zegarowych służących do określenia czasu postoju pojazdów. Kartę należy ustawić na czas przyjazdu i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

W przypadku gdy nie mamy dostępu do karty zegarowej dopuszczone jest wskazanie godziny przyjazdu w inny nie budzący wątpliwości sposób, np. poprzez zapisanie godziny na kartce papieru i umieszczenie w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

Przypominamy jak korzystać z Karty Zegarowej:

Karta zegarowa, która z jednej strony posiada przydatne informacje z numerami telefonu, herbem i zdjęciami naszego miasta, z drugiej – zegar z podziałem czasowym. W momencie zaparkowania auta ustawiamy zegar czasowy na godzinę przyjazdu – czyli np. 10:00 i umieszczamy kartę (z widoczną tarczą) za przednią szybę auta. Jeśli przyjedziemy o godzinie niepełnej, np. 10:30, ustawiamy zegar na „połówkę” miedzy godzinami. Jeśli będzie to, np. 10:50 – zaokrąglamy w górę, czyli ustawiamy na 11:00. Zegar będzie do wielokrotnego użytku, zatem warto go będzie mieć zawsze pod ręką w samochodowym schowku.

Karty zegarowe można odbierać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Warce, Pl. St. Czarnieckiego 1 oraz na ul. Senatorskiej 17 w Agencji Reklamowej TOMI.

Urząd Miejski w Warce

Udostępnij:
← Przyjdź i zobacz PasteLOVE koguty! Mobilne Kino 9D na wareckim Rynku! →

Dodaj komentarz