Spotkanie Sieci Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego w Michalczewie

Spotkanie Sieci Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego w Michalczewie

28 marca w Klubie Senior + w Michalczewie odbyło się spotkanie, które zgromadziło ok. 40 liderów zrzeszeń senioralnych z naszego regionu. Przybyli oni aby dowiedzieć się szczegółów – jak mogą skorzystać by rozwinąć siebie i swoje grupy, w ramach projektu uruchamianego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Były obecne osoby, które działają już od kilku lat z gmin Warka, Chynów, Jasieniec, Belsk Duży, a także reprezentanci nowych grup tj. z Sułkowic, Błędowa i Pniew. Gospodarzem spotkania była grupa senioralna ka tj. „Młodzi Duchem” z Michalczewa.

Celem spotkania był zapoznanie liderów grup senioralnych z nowym projektem, realizowanym przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy m.in. z samorządem Gminy Warka.

W przedstawionym harmonogramie działań na 2019 rok znajdzie się wsparcie dla liderów i całych grup. Osoby 60+ dowiedzą się jak starzeć się pięknie, jak pomóc sobie i innym w tym naturalnym etapie życia człowieka – cały projekt jest ukierunkowany na to, by budować pozytywny wizerunek osób starszych. 14 lipca w Warce odbędzie się Seniorada, członkowie grup wezmą udział w ciekawych szkoleniach pt. „Starość to nasz wspólny cel”, na liderów czekają 3 Zjazdy w Ośrodku Emaus w Białobrzegach, będą też fundusze na Inicjatywy Senioralne.

Przypominamy, że seniorzy z gminy Warka są wyjątkowo aktywni – na tym terenie funkcjonuje 11 grup senioralnych – to połowa wszystkich grup działających na terenie powiatu grójeckiego.

Więcej: Informacje o projekcie – http://www.stowarzyszeniewarka.pl/siec-aktywnych-seniorow-dziala

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← Pomimo trudności są stale aktywni! Pobiegli nocą po raz drugi! →

Dodaj komentarz