Weekend Majowy z Jarmarkiem Śniadaniowym

Weekend Majowy z Jarmarkiem Śniadaniowym

Gdy zakwitły jabłonie Warecki Szlak Jabłkowy otworzył sezon turystyczny Jarmarkiem Śniadaniowym. 5 maja na wareckim rynku mieszkańcy i goście Warki mogli skosztować smakołyków ze Szlaku Jabłkowego. Jabłka, soki jabłkowe, szarlotki, przetwory z jabłek – tego nie mogło zabraknąć.

Pierwszy w tym roku Jarmark Śniadaniowy, który zainaugurował cykl letnich kiermaszy kulinarnych, nie rozpieszczał pogodą, ale wszystko rekompensowała wspaniała atmosfera. Na wareckim rynku niepodzielnie królowały zupy, pierogi, ciasta, gofry i naleśniki, a także takie produkty jak zdrowotne oleje lniane czy przetwory z pokrzywy. Na jarmarku każdy może kupić świeże, bo zrobione z lokalnych produktów a przede wszystkim – smaczne śniadanie. Smakołyki mozna zabrać do domu lub rozkoszować się ich smakiem na miejscu,, zapraszając do wspólnego stołu przyjaciół i znajomych. Swymi produktami częstowali: Stowarzyszenie „Made in Bończa”, Galeria Kawiarnia Rynek, Soki Gabler „Naturalnie z Warki”, Restauracja FUM, Zajazd na Winiarach i Jabłka Grójeckie.

Dla dzieci czekały oprócz smakołyków zabawy w sortowanie jabłek grójeckich. Jarmarki Śniadaniowe w Warce to przede wszystkim okazja do spotkania z przyjaciółmi i znajomymi, by w sympatycznej scenerii cieszyć się swoim towarzystwem przy dobrym, naturalnym i zdrowym jedzeniu.

Zapowiadamy już kolejne 3 jarmarki w tym sezonie, którym będzie towarzyszysz szereg imprez kulturalnych:

  • 23 czerwca – Magiczny Jarmark Śniadaniowy z uśmiechem dziecka
  • 4 sierpnia – Jarmark Śniadaniowy z tangiem argentyńskim
  • 8 września – Jarmark Śniadaniowy z niespodzianką.

Organizatorzy: Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wraz z Członkami Szlaku Jabłkowego, Dworek na Długiej.

Partnerzy, bez których nie byłaby możliwa organizacja Jarmarku: Urząd Miejski w Warce, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., CeSiR Warka

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

 

Udostępnij:
← Zakończenie roku artystycznego piano i gitara Pierwszy Zlot Food Trucków w Warce! →

Dodaj komentarz