W Bończy zabawa na fest

W Bończy zabawa na fest

W niedzielę, 18 sierpnia, zapraszamy do Bończy na letni festyn wiejski. Organizowany już po raz szósty stał się atrakcją nie tylko dla mieszkańców wsi.  Wzorem lat ubiegłych, dla wszystkich miłośników dobrej zabawy organizatorzy przygotowali specjalne festynowe menu: muzyka na żywo, gigantyczne dmuchańce, tańce na dechach, przejażdżki bryczką, popisy sceniczne dla starszych i młodszych. Podczas festynu poznamy zwycięzców dwóch konkursów, do udziału w których zaprasza organizator wydarzenia – Koło Gospodyń Wiejskich w Bończy.

Bukiet dla Maryi

Święto Matki Boskiej Zielnej, obchodzone 15 sierpnia, to wywodząca się z kultury ludowej tradycja święcenia bukietów ziół i zbóż. Chociaż przynoszone do Kościoła wiązanki są coraz mniejsze, zanika także wiara w ich lecznicze i magiczne właściwości, to nadal trudno wyobrazić sobie pójście do kościoła bez bukietu „ziela”. Jak skomponować idealny bukiet na święto Matki Boskiej Zielnej? Dziurawiec, rozchodnik, krwawnik, rumianek, lubczyk, bylica, dziewanna. Do zielnych wiązanek trzeba dodać także kłosy zbóż, makówki, czerwone jabłka. Kwiaty i zioła, owoce i warzywa z ogródka.

KGW w Bończy zaprasza do udziału w konkursie „Bukiet dla Maryi”. Wystarczy 14-go  sierpnia,  godz. 17-18, przynieść do świetlicy w Bończy przygotowany bukiet. Jury wybierze najpiękniejszą kompozycję, zwracając uwagę na dobór roślin i estetykę wykonania pracy. Wyniki konkursu
i rozdanie nagród nastąpi podczas Festynu Wiejskiego 18 sierpnia. Jurorzy zakończą pracę około godziny 19, wtedy będzie można zabrać bukiety do domu, aby 15 sierpnia uczestniczyć w uroczystej Mszy św.

Dzika Kuchnia

Jeżeli chcesz sprawdzić swoje kulinarne umiejętności wystartuj w konkursie Dzika Kuchnia i przygotuj popisowe danie, którego głównym składnikiem będą dziko rosnące rośliny. Może to być zupa, drugie danie, deser albo zaskakujący koktajl. Dzika Kuchnia to nasze kulinarne dziedzictwo. To nic innego niż kuchnia głodowa popularna zwłaszcza na przednówku, czyli wykorzystanie tanich i łatwo dostępnych produktów, które pozwalały mieszkańcom wsi przetrwać niełatwy czas. Okazało się, że współczesna fascynacja dziką kuchnią nie jest wytworem naszych czasów, choć niewątpliwie motywacje są zgoła inne.

Konkurs odbędzie się podczas Festyny Wiejskiego w Bończy 18 sierpnia. Przygotowaną potrawę należy przynieść do Świetlicy w godz.16-17. Wyniki konkursu i rozdanie nagród nastąpi podczas  imprezy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Bończy

Udostępnij:
← Zmiana Czasu? Najlepsza w Warce! Będzie film o „Szafranach”! Szukamy archiwalnych zdjęć! →

Dodaj komentarz