Z serca i miłości… wystawa ks. St. Drąga

Z serca i miłości… wystawa ks. St. Drąga

12 grudnia o godzinie 18:00 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbędzie się wernisaż wystawy ks. Stanisława Drąga pt. „Powstanie serc i miłości – Powstanie Styczniowe”.

Tytuł wystawy to słowa Józefa Piłsudskiego, którymi określił zryw Polaków do walki o wolność w roku 1863. Obrazy i rysunki, które będzie można oglądać podczas wystawy prezentować będą sylwetki bohaterów Powstania Styczniowego oraz krajobrazy pięknej, niepodległej Polski. Wystawa będzie również dobrą okazją do przypomnienia bohaterów tamtych czasów, tym bardziej, że w przyszłym roku przypada 200. rocznica urodzin jednego z bohaterów Powstania, który walczył w okolicach Warki – płk. Władysława Kononowicza.

Ks. Stanisław Drąg obecnie posługuje jako emeryt w parafii wojskowej św. Stanisława Biskupa w Radomiu. Przez wiele lat był proboszczem Parafii w Grabowie nad Pilicą. Swoje prace eksponował na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych – w muzeach, domach kultury, seminariach duchownych, kościołach. W 2001 r. został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Zapraszamy w niedzielę 8 grudnia na "Bieg Mikołajkowy" Wyszli ze Sztuką przed szereg →

Dodaj komentarz