Wareccy piłkarze w oczekiwaniu na grę

Wareccy piłkarze w oczekiwaniu na grę

11 marca 2020r. wareccy piłkarze ostatni raz odbyli treningi. Od tamtej pory zawodnicy pierwszej drużyny dostali rozpiski treningowe i w miarę możliwości każdy indywidualnie stara się podtrzymać rytm treningowy. Trenerzy drużyn młodzieżowych mają kontakt ze swoimi podopiecznymi na grupach i starają się motywować młodzież do treningów indywidualnych i zabaw z piłką.

Cały okres przygotowawczy w klubie KS Warka od listopada do marca przebiegał bardzo dobrze, seniorzy trenowali trzy razy w tygodniu. Trenowali na pełnowymiarowych sztucznych boiskach w Grójcu i Białobrzegach oraz z Hali CeSiR. Rozegraliśmy aż 8 sparingów z wymagającymi drużynami – Mazowsze Grójec, Dolcan Ząbki, Drukarz Warszawa, Mogielanka Mogielnica, Zamłynie Radom, Milan Milanówek, Energia Kozienice oraz Hutnik Warszawa. Z drużyną cały okres przygotowawczy trenowali nasi wareccy wychowankowie z drużyny juniorów Bartek Janczewski rocznik 2002, bramkarz z rocznika 2004 Stasio Dyga i oczywiście Szymon Siodłowski rocznik 2005 który później trafił do Legi Warszawa.

Drużyny młodzieżowe oprócz treningów na parkietach sal gimnastycznych i hal sportowych brały udział w turniejach piłkarskich takich jak: Windoor Cup, Łódż Cup, Delta Cup, Irzyk oraz Polonez Cup. Drużyna rocznika 2009 startowała w lidze zimowej RS SPORT w Warszawie , gdzie chłopcy rozegrali 10 kolejek i zajęli wysokie 3 miejsce. Wszystkie drużyny rozegrały w okresie zimowy około 80 meczy turniejów i sparingowych.

Sezon jest zawieszony, do 11 maja 2020. PZPN wraz z Wojewódzkimi Związkami maja ogłosić ostateczne decyzje co do przyszłości tego sezonu. Przypominam że warecki zespół seniorów występuje w 4 Lidze Mazowieckiej i obecnie zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 17 punktów.

KS Warka

 

Udostępnij:
← Komputery z dotacji Programu „Zdalna Szkoła” dla Gminy Warka Wareccy harcerze pomogą w walce z koronawirusem →

Dodaj komentarz