Komiks z „Dwójki” wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu

Komiks z „Dwójki” wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce z Oddziałami Integracyjnymi została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Wydawnictwami: EGMONT Polska, Prószyński i S-ka, ZIN PRESS zorganizowało VIII edycję jednoetapowego ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Warce wzięła w nim udział.

Opiekunem konkursu była Katarzyna Kuśmierska, nauczyciel historii. Konkurs polegał na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1917 r. do 1990 r.

Na konkurs wpłynęło ogółem 161 prac w trzech kategoriach wiekowych: 11–13 lat, 14–16 lat i 17–19 lat. 8 czerwca 2020 r. Komisja Konkursowa oceniająca prace w konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” dokonała oceny prac i przyznała równorzędne tytuły laureatów w każdej z trzech grup wiekowych. Komisja zdecydowała o przyznaniu 18 nagród w kategorii 11-13 lat. Jedną z laureatek została uczennica klasy VII B  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Warce Jowita Kłos. Wykonała ona pod kierunkiem Pani Katarzyna Kuśmierskiej komiks pt. „A po nas na zawsze muzyka zostanie w Warce…”

Opowiada on o powstaniu i działalności orkiestry Moderato. Uczennica dziękuje Panu Arturowi Gębskiemu i orkiestrze Moderato za pomoc przy powstawaniu komiksu. Kolejny raz uczennica naszej szkoły została laureatką tego ogólnopolskiego konkursu. Gratulujemy serdecznie!

Katarzyna Kuśmierska – PSP nr 2 w Warce

Udostępnij:
← Nieustępliwi w pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla Warki i Powiatu Grójeckiego! Jazzowy początek wakacji w Skrzynce z Kulturą →

Dodaj komentarz