Szkoła w Michałowie nie ustaje w promocji oszczędzania

Szkoła w Michałowie nie ustaje w promocji oszczędzania

Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie ponownie znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu SKO. Placówka bardzo aktywnie działa w SKO i po raz kolejny została nagrodzona tytułem „SKO Blog Miesiąca”.

Kolejny sukces na swoim koncie zapisała PSP w Michałowie w zakresie działalności SKO. Chodzi o Konkurs „SKO Blog Miesiąca”, którego celem jest w szczególności edukacja i propagowanie idei oszczędzania oraz przedsiębiorczości. W rywalizacji uczestniczyło 826 szkół z całej Polski, które prowadzą blogi na platformie SzkolneBlogi.pl, gdzie prezentują swoje działania związane z programem SKO. Co miesiąc w każdym roku szkolnym, w okresie od września do czerwca, specjalna komisja konkursowa dokonuje oceny blogów, które w rankingu popularności znajdują się w pierwszej piętnastce. Zgodnie z regulaminem szkoła może raz w roku szkolnym zdobyć taką nagrodę. Zadaniem konkursowym było opisywanie działań związanych z programem Szkolnych Kas Oszczędności oraz częste odwiedzanie bloga i oddawanie cennych głosów. Każdy miesiąc ma jakiś temat przewodni.

W październiku takim tematem było „oszczędzanie” – wszak październik to tzw. miesiąc oszczędzania. Bloga prowadzi opiekunka SKO – Elżbieta Chojnacka.  Realizowane i opisywane na stronach bloga działania doprowadziły szkołę do zdobycia nagrody. To już kolejny tytuł „SKO Blog Miesiąca” na koncie PSP w Michałowie. W nagrodę SKO otrzymało bony podarunkowe do Empik-u, które zostaną wykorzystane na nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach SKO i najbardziej zaangażowanych w program SKO. Młodzi blogowicze każdego roku zdobywają nagrody w tym konkursie i wielu innych organizowanych przez PKO BP. Prowadzony przez szkołę blog przyczynia się również do promocji szkoły i środowiska lokalnego.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania bloga SKO szkoły w Michałowie: www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-w-michalowie/

Udostępnij:
← Konkurs plastyczny "Walcząc o niepodległość... malowana interpretacja Powstania Listopadowego" Zostań wolontariuszem WOŚP 2021 →

Dodaj komentarz