11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościSamolot odleci z placu upamiętniającego bohaterskich lotników

  Samolot odleci z placu upamiętniającego bohaterskich lotników

  Ratusz planuje przeniesienie pomnika bojowego samolotu MIG 15, który obecnie znajduje się przy placu imienia I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”.  Popularny wśród lokalnej społeczności „samolot” wylądował w Warce dokładnie w 1969 roku.  Jego obecność upamiętnia zwycięską bitwę stoczoną nad Warką w 1945 roku.

  Magistrat koncepcję przeniesienia pomnika argumentuje faktem, iż rozwój wareckiej infrastruktury spowodował, że aktualnie „samolot” przestał być dostatecznie widoczny. Sytuację tę na pewno pogorszy powstanie nowego budynku usługowo-handlowego, który ma stanąć przy ulicy Długiej.

  Pomnik MIG-a 15 w imię zamysłu ratusza ma zostać przeniesiony i umieszczony u zbiegu ulic Obwodowej i Fabrycznej. Tuż obok szkoły ponadgimnazjalnej, która nosi imię bohaterskiego pułku lotnictwa myśliwskiego.  Działka znajdująca się przy placu I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w chwili usunięcia z niej samolotu ma zostać sprzedana. Fundusze uzyskane z prywatyzacji tego kawałka ziemi mają zostać przeznaczone na wybudowanie publicznych toalet przy dworcu PKS.

  Opinię burmistrza Dariusza Gizki i mieszkańców Warki na temat przeniesienia samolotu, a także więcej informacji o projekcie można przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika „Nad Wisłą”.
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE