Więcej
    Strona głównaInstytucjeEnergetyczne rozmowy 

    Energetyczne rozmowy 

    17 grudnia na zaproszenie Marszałka Adama Struzika burmistrz Warki dr Tomasz Rawski wziął udział w Mazowieckim Forum Społeczności Energetycznych. Spotkanie dotyczyło modeli i strategii rozwojowych gmin, które realizują na swoim terenie transformację energetyczną. Przykładem takiego samorządu jest Warka, która między innymi dzięki dotacji z programu Mazowsze dla społeczności energetycznych stworzyła spółdzielnię energetyczną i odważnie realizuje transformację energetyczną – wykorzystując w tym zieloną energię.

    Panel, w którym uczestniczył burmistrz Warki dotyczył sposobów przeprowadzania przez gminy transformacji energetycznej i wykorzystania zielonych źródeł energii. Moderatorem panelu był Mariusz Rukat – Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. Gospodarczych i Energii, panelistami zaś byli:

    • dr Tomasz Rawski – Burmistrz Warki
    • Igor Czerwiński – Zastępca Burmistrza Miasta Kozienice ds. Technicznych
    • Marcin Kołodziejczyk – Wójt Gminy Garwolin
    • Artur Jankowski – Wójt Gminy Radziejowice
    • Piotr Orzechowski – Wójt Gminy Strachówka
    • Krzysztof Głowacki – Zastępca Wójta Gminy Ciechanów
    • Wojciech Chowaniak – Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Społeczności Energetycznych

    Redakcja Warka24.pl
    Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

    NAJPOPULARNIEJSZE