12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeRusza konkurs na dotacje dla organizacji i grup nieformalnych

  Rusza konkurs na dotacje dla organizacji i grup nieformalnych

  Rusza konkurs na granty dla młodych organizacji i grup nieformalnych. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – ambasador Programu Mazowsze Lokalnie, zaprasza do składania wniosków młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu powiatu grójeckiego. Można pozyskać dofinansowanie do 5 tys. zł – zarówno na działania lokalne lub na rozwój organizacji. Idea konkursu jest zbieżna ze znanym już na terenie grójeckiego programem – Działaj Lokalnie. Nabór do konkursu trwa do 12 sierpnia. Dofinansowane projekty będzie można realizować pomiędzy 20 sierpnia a 20 listopada. Już wkrótce spotkanie informacyjne.

   

  KTO organizuje ?

  Program Mazowsze Lokalnie organizowany jest na terenie województwa mazowieckiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Operatorem programu jest Fundacja Fundusz Współpracy wspólnie z partnerami – Stowarzyszeniem Europa i My oraz Stowarzyszeniem Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych oraz z tzw. ambasadorami – wśród których jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

   

  DLA KOGO ?

  Mazowsze Lokalnie skierowane jest do:

  a)  młodych organizacji pozarządowych – tj. wpisanych do KRS lub rejestru ewidencji nie wcześniej niż 18 m-cy przed złożeniem wniosku, przy zastrzeżeniu że roczny budżet nie przekracza 25 tys. zł.

  b) grup nieformalnych – tj. składających się z min 3 osób które chcą realizować działania na rzecz swojej społeczności (mogą to być np. grupy działające przy szkole czy organizacji, grupy młodzieżowe, grupy seniorskie itp.)

  c) grup samopomocowych tj. zespół osób, którego aktywne działanie skierowane jest na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia jego członków – jak np. grupy seniorskie

  Zasięg konkursu: województwo mazowieckie

  W celu sprawdzenia czy dana organizacja lub grupa z powiatu grójeckiego może startować w konkursie zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.

   

  NA CO ?

  W konkursie można starać się o dotacje na realizację małych przedsięwzięć, które aktywizują lokalne społeczności wokół działań o charakterze dobra wspólnego. Można się zainspirować m.in. projektami, które są realizowane w Działaj Lokalnie – na www.stowarzyszeniewarka.pl lub na ogólnopolskiej stronie www.dzialajlokalnie.pl (uwaga – Program Mazowsze Lokalnie to nie to samo co Działaj Lokalnie, odsyłamy do Działaj Lokalnie jedynie dla podania inspiracji, jeśli chodzi o tematy projektów).

  Ważne: organizacje pozarządowe mogą się starać o dotację albo na wyżej wspomniane przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego, albo na rozwój swojej organizacji.

   

  JAKIE PIENIĄDZE ?

  Wysokość wnioskowanej dotacji może wynieść od 1500zł do 5000zł. Wymagany jest wkład własny stanowiący min 10% wnioskowanej dotacji – przy czym może on być zarówno finansowy jak i niefinansowy. Środki przeznaczone na mikrodotacje na terenie województwa mazowieckiego w 2014r. wynoszą 603 000 zł.

   

  JAK SKŁADAĆ ?

  Wnioski należy składać poprzez generator wniosków dostępny na stronie www.mazowszelokalnie.pl do dnia 12 sierpnia 2014r. Wniosek składa się tylko przez generator tj. bez wersji papierowej. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem na w.w. stronie internetowej.

   

  KIEDY REALIZACJA PROJEKTÓW ?

  Wnioskowane projekty mogą być realizowane od 20 sierpnia do 20 listopada 2014 r. Do 20 sierpnia planowane jest rozstrzygnięcie konkursu.

   

  SZCZEGÓŁY

  Szczegółowe informacje – w tym Regulamin, znajdują się na stronie Operatora Programu – www.mazowszelokalnie.pl.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. organizuje spotkanie informacyjne 23 lipca o godz. 16.00 w Grójcu. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 21 lipca na adres warka@stowarzyszeniewarka.pl (zgłoszone osoby dostaną szczegółowe informacje na temat spotkania).

   

  KONTAKT:

  Ambasador FIO – Mazowsze Lokalnie: Stowarzyszenie W.A.R.K.A. tel. 504 671 770, warka@stowarzyszeniewarka.pl

  Operator FIO – Mazowsze Lokalnie: tel. nr 0-801 055 100, www.mazowszelokalnie.pl

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE