Turystyczna uczta muzyczna

Turystyczna uczta muzyczna

Sobotni wieczór 26 lipca dla wszystkich miłośników piosenki turystycznej i autorskiej, którzy przybyli na „Przystań na Winiarach” w Warce był ucztą, której na pewno długo nie zapomną. Wszystko za sprawą organizowanego przez warecki ośrodek kultury „Dworek na Długiej” III Przeglądu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” i występujących na nim zespołów.

Wieczór rozpoczął „warecki akcent” Przeglądu czyli Dariusz Rączka z zespołem Fantasmagoria, który zaprezentował zarówno utwory z wydanej w zeszłym roku płyty „In Blanco” jak i swoje najnowsze produkcje.

Zanim na cenie pojawiła się gwiazda wieczoru kilkaset osób, w tym uczestnicy IX Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka, którego elementem jest „SpłyWarka” mieli okazję wysłuchać jeszcze Michała Pastuszaka z zespołem.

Kilka minut po godz. 21 na scenie rozpoczęła się muzyczna uczta w wykonaniu ikony piosenki turystycznej i poezji śpiewanej – Wolnej Grupy Bukowiny. Publiczność niemalże od samego początku śpiewała razem z zespołem takie szlagiery turystycznych szlaków jak: Majster Bieda, Bukowina 1, Bukowina 2, Bez słów, Sielanka o domu, Pejzaże Harasymowiczowskie, Chyli się dzień do kresu, Pieśń łagodnych, Ballada o Cześku piekarzu, Nuta z Ponidzia czy wspólnie z kilkoma osobami wyśpiewana na scenie na bis Rzeka. Zespół długo nie schodził ze sceny kilkakrotnie bisując.

Aż żal, że kolejna „SpłyWarka” dopiero za rok…

Organizatorem III Przeglądu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” był „Dworek na Długiej”. Partnerami zaś: „Przystań na Winiarach” i Klub Kajakowy „KOREK”.

Zobacz galerię zdjęć TU!

Udostępnij:
← Piknik Historyczny w Studziankach Pancernych Są pierwsi finaliści Warka Music Show →

Dodaj komentarz