Więcej
  Strona głównaOrganizacjeSeniorskie wojaże ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.

  Seniorskie wojaże ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.

  Seniorzy, dzięki Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. mieli okazję do małej przygody – wycieczki do Warszawy połączonej z wizytą studyjną u naszych znajomych seniorów w Warszawie. Wycieczka była dodatkowym zakończeniem warsztatów komputerowych organizowanych dla seniorów oraz liderów tych grup, którzy uczestniczyli w warsztatach. Pojechały na nią przede wszystkim osoby, które dzięki zdobytej dotychczas wiedzy mogły wykorzystać wiedzę zdobytą przez ich warszawskich równolatków. Wszystkie działania seniorskie prowadzone przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. są możliwe dzięki projektowi „Centrum Wsparcia Aktywności Lokalnej Seniorów” realizowanemu w ramach programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych 2014-2020.

  Podczas wizyty studyjnej seniorzy odwiedzili Fundację Jeden Muranów, gdzie dowiedzieli się sporo na temat działań proseniorskich organizowanych w Warszawie oraz ludzi działających na rzecz organizacji i zrzeszeń seniorskich. Rozmawiali z przedstawicielami i działaczami warszawskiej Fundacji na Rzecz Kobiet Ja Kobieta, która tworzy portal www.Kobieta50plus.pl i Komisji Dialogu Społecznego ds. Seniorów i Kombatantów, a dyskusje krążyły wokół Szkoły Superbabć i Superdziadków, finansów seniorskich, seniorskiego blogowania, działań międzypokoleniowych i kilku innych ważkich dla seniorów tematów.

  Odwiedzili także siedzibę Zielonych oraz dyskutowaliśmy z przedstawicielką Fundacji Zaczyn Elżbietą Hołoweńko, organizatorką tegorocznej Parady Seniorów.

  Po smacznym obiedzie nastąpiła cześć rekreacyjna – seniorzy zwiedzili i odpoczęli w Łazienkach Królewskich, a potem udali się do „Och Teatr” na kryminalno-komediowy spektakl „Trzeba zabić starszą panią” ;-).

  Seniorską wycieczkę została zorganizowana przede wszystkim ze względu na ciągłą potrzebę integracji i edukowania naszych – powiatowych, wspaniałych grup seniorskich w prowadzeniu działań, które będą wzmacniały ich pozycję na ich terenie.

  „Serdecznie dziękujemy Fundacji Jeden Muranów, Fundacji Ja Kobieta oraz Fundacji Zaczyn i wszystkim , za możliwość spotkania i za wspaniałą, przyjacielską atmosferę, pomagającą przełamywać bariery!” mówi Katarzyna Dubeltowicz, sp. ds. seniorów Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Seniorzy 01 Seniorzy 02 Seniorzy 03 Seniorzy 04 Seniorzy 05 Seniorzy 06

  Przydatne linki dla seniorów zainteresowanych działaniami prowadzonymi na ich rzecz:

  http://www.1muranow.pl/

  http://zaczyn.org/

  http://www.zdaniemseniora.pl/

  http://www.kobieta50plus.pl/

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE