Wielka moc atrakcji na zakończenie wakacji!

Wielka moc atrakcji na zakończenie wakacji!

Jeszcze nie tak dawno mieszkańcy Warki mieli okazję bawić się na pikniku „Gramy, gramy, gramy” organizowanym z okazji zakończenia roku szkolnego a już dziś przyszedł czas ponownie wrócić do szkoły. Dwa miesiące beztroskich szaleństw minęły niezwykle szybko. Zakończył je 31 sierpnia pełen różnorodnych atrakcji piknik organizowany przez Samorząd Miasta i Gminy Warka i Gminną Jednostkę Kultury „Dworek na Długiej” przy wsparciu „Przystani na Winiarach”, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o., Szkolnego Koła Wolontariatu przy wareckim Gimnazjum, 1 Wareckiej Drużyny Harcerskiej, Klubu Kajakowego KOREK i Klubu Biegacza Start Pułaski Warka.

Od samego początku czyli od godziny 12:00 teren „Przystani na Winiarach” wypełniał się uśmiechniętymi twarzami dzieci bawiącymi się na dmuchanych zjeżdżalniach czy biorących udział w harcerskich zabawach. Wolontariusze robili zwierzątka z baloników oraz zorganizowali malowanie twarzy i warsztaty z decoupage, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Miłośnicy gier planszowych mogli poznać i przetestować nowe, ciekawe „planszówki” dzięki wspólnemu graniu jaki zaserwował uczestnikom pikniku warecki Klub Fantastyki i Gier.

Podsumowanie „Lata w Warce”

Podczas festynu podsumowana została akcja „Lato w Warce” i wręczone upominki dla najaktywniejszych uczestników. Dwa miesiące niezwykle aktywnych działań dla dzieci spędzających wakacje w Warce podsumowane zostały w formie specjalnej wystawy, którą można było oglądać podczas pikniku a obecnie jest dostępna w holu Urzędu Miejskiego. Podziękowanie otrzymali również wolontariusze którzy najaktywniej włączyli się w pomoc przy wakacyjnej akcji – Kacper Podworski, Magdalena Firlik, Aurelia Kalbarczyk oraz Kamila Witkowska, która za swoje zaangażowanie otrzymała tytuł najlepszej wolontariuszki „Lata w Warce 2014”.

Promocja nowej płyty „Warka Music Show 3”

Kolejną częścią pikniku była promocja nowo wydanej płyty Warka Music Show 3 połączona z występami części osób, które na niej zaśpiewały. Otrzymali oni, poza zestawem „ciepłych jeszcze” płyt, na pamiątkę symboliczne „Złote płyty”.

Teatrzyk „Wilk i zając”

Zanim na scenie pojawili się kolejni wokaliści, rywalizujący w czwartej już edycji konkursu Warka Music Show, licznie zgromadzone dzieci mogły obejrzeć ale też aktywnie uczestniczyć w spektaklu „Wilk i zając” zaprezentowanym przez aktorów scen krakowskich.

Finaliści X-FACTOR-a

Niemalże trzy godziny trwały sceniczne występy konkursowe 18 uczestników, którzy zaprezentowali po dwa utwory muzyczne, w tym starsza grupa po jednym utworze zespołu „Dżem”. Warecki konkurs wokalny dla jego uczestników może być dobrym początkiem drogi muzycznej, która być może doprowadzi ich do znanych programów typu „talent show”. W jednym z takich programów – X-Factor, trumfy święcili dochodząc do ścisłego finału dwaj wokaliści, którzy zaprezentowali się na zakończenie pikniku. Mowa tu o Marcinie Spennerze i Pawle BIBIE Binkiewiczu, którzy w towarzystwie Adama Bieranowskiego akompaniującego na instrumencie klawiszowym dali niezwykle energetyczny koncert.

Konkurs „Warka Music Show 4”

Finałem pikniku było zaprezentowanie wyników konkursu Warka Music Show 4 i wręczenie nagród, zarówno rzeczowych jak i finansowych. W kat. do lat 12 komisja konkursowa nagrodziła następujących wykonawców: 1 miejsce – Martyna Osińska, 2 miejsce – Zuzanna Gallopeni oraz przyznała dwa równorzędne wyróżnienia Monice Jędral i Marii Strzelczyk. W kat. 13-18 lat nie przyznano 1 miejsca a 2 miejsce zdobyły ex aequeo Magdalena Krakowiak i Marta Olczak. Cztery równorzędne wyróżnienia przypadły Aurelii Kalbarczyk, Julicie Zawodnik, Andrei Czesak i Wiktorii Konopnickiej. „Nagrodę Publiczności” otrzymała Aurelia Kalbarczyk.

Sportowo i rekreacyjnie

Dodatkowo podczas całodniowej zabawy zostały przeprowadzone różnorodne rozgrywki rekreacyjno-sportowe. W turnieju „piłkarzyków” na podium uplasowali się: 1 miejsce – Damian Gawroński i Borys Pietraszko, 2 miejsce – Tomasz Jagiełło i Mateusz Jagiełło, 3 miejsce – Marcin Pliszek i Michał Chodyra. Mini biegi przełajowe, które cieszyły się niezwykłą popularnością zwyciężyli: w kat. do lat 6 – Dawid Głogowski (1m.), Damian Skrzypczak (2m.), Mateusz Wolniak (3m.); w kat. 7-9 lat – Maksymilian Wargocki (1m.), Dawid Dankowski (2m.), Marcel Witek (3m.); w kat 10-12 lat – Kamil Szymański (1m.), Józef Szyber (2m.), Michał Więckowski (3m.). W kategoriach dziewczęcych zwyciężyły: w kat. do lat 6 – Patrycja Będzińska (1m.), Oliwia Witek (2m.), Maja Szymańska (3m.); w kat. 7-9 lat -Julia Wolniak (1m.), Oktawia Rucińska (2m.), Maria Nowakowska (3m.); w kat. 10-12 lat -Paulina Wierzba (1m.), Weronika Nowakowska (2m.), Natalia Maciak (3m.). Turniej siatkówki zwycięski okazał się dla: 1 miejsce – Damian Strzałkowski i Szymon Kaszewiak, 2 miejsce – Aleksander Stefaniak i Radosław Gawroński, 3 miejsce – Karol Górka i Mateusz Rotuski. Podczas pikniku można było również rekreacyjnie przepłynąć się Pilicą, co w częstych promieniach słońca pojawiających się tego dnia zachęciło sporą grupę osób.

Wszystko co piękne szybko się kończy… i czas wracać do szkoły. Do zobaczenia za rok, na rodzinnym pikniku rozpoczynającym wakacje!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć TU!

Organizatorzy i współorganizatorzy dziękują wszystkim, którzy zechcieli niedzielne popołudnie spędzić na wspólnej zabawie wieńczącej wakacje oraz dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować piknik.

Udostępnij:
← Baaardzo atrakcyjne „Lato w Warce 2014” Akcja kryptonim "Grójec 2014" →

Dodaj komentarz