Więcej
  Strona głównaSportPiłka NożnaNa start Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej

  Na start Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej

  Na start Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Warka organizowanej w ramach programu grantowego marki Warka Grupy Żywiec, stawiły się w bojowych nastrojach dwuosobowe reprezentacje sołectw naszej gminy. To pierwsze spotkanie organizacyjno-integracyjne, odbyło się 18.11.2012r.na terenie OSP Ostrołęka k/Warki w lokalu dzierżawionym przez pełnego życzliwości dla idei Warka-Liga p. Michała Sowińskiego, który dołożył wszelkiej staranności, aby oprawa spotkania godna była jego szczytnych celów.Przybyli w pełni to potwierdzili , chwaląc klubowy ciepły nastrój, jak i przepyszne specjały domowej kuchni, przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy bo historyczny wieczór. TAK ZRODZIŁA SIĘ WARKA-LIGA.

  Jak zwykle bywa przy takich okazjach, spotkanie rozpoczął gospodarz w osobie prezesa KLUBU SPORTOWO-REKREACYJNEGO TOWARZYSTWA KRZEWIENIA KULTURY FIZYCZNEJ- NIWY /TKKF-NIWY/, który w krótkich żołnierskich słowach, powitał zaproszonych gości; przedstawiciela Rady Starostwa Grójeckiego w osobie p. Traczyka, sołtysów, kapitanów drużyn, przedstawicieli Obywatelskiego Komitetu Organizacyjnego /OKO/ oraz mieszkańców gminy, którzy z właściwym sobie zainteresowaniem przysłuchiwali się założeniom rodzącej się inicjatywy. Po wstępie i powitaniu prowadzący p. Dariusz Kałuża nakreślił najważniejsze cele i założenia Sołeckiej Ligi. Warka Liga to zaplanowany na wiele sezonów, organizowanych w różnych miejscowościach /na dziś to Branków i Ostrołęka/, cykl niedzielnych rozgrywek łączących rywalizację sportową z piknikiem rodzinnym, gdzie znajomi, sąsiedzi, rodziny z dziećmi, miło i aktywnie spędzą wolny czas. Głównym celem Ligi jest zmobilizowanie jak największej rzeszy mieszkańców naszej gminy do aktywności i integracji, zgodnie z ideą Dialogu Społecznego Grupy Żywiec.


  W dalszej części niedzielnego wieczoru, przystąpiono do ożywionej dyskusji, dzielono się własnymi doświadczeniami, zadawano wiele pytań, przedstawiano autorskie pomysły. Efektem spontanicznej wymiany poglądów wbrew opinii sceptyków i malkontentów, okazał się wniosek o poszerzenie składu osobowego komitetu organizacyjnego. I tak OKO pozyskało; społeczników, p. Dąbrowską Małgorzatę-sołtysową m. Bończa, sołtysa z sąsiadujących Hornig Mateusza Włodarczyka, zapalonego piłkarza, sołtysa Gąsek Arkadiusza Dłucika oraz pasjonatów, z Michalczewa Kośla Sylwestra, a z Michałowa Dolnego Piotra Stykowskiego.
  Część organizacyjną kończyły rozmowy plenarne, które niepostrzeżenie przeniosły się w pobliże suto zastawionych stołów, gdzie rozpoczęła się część integracyjna ku pokrzepieniu duszy i ciała uczestników. W ocenie wszystkich bez wyjątku, dla takiego pasztetu z królika, popijanego najlepszym, bo wareckim piwem, warto było poświęcić ten niedzielny wieczór, a Ci co nie dotarli mogą tylko żałować, zresztą bez współczucia obecnych.
  Na zakończenie organ wykonawczy projektu OKO określił harmonogram dalszych zamierzeń, tak aby z wiosną 2013 roku wszystko było zapięte na ostatni guzik. Kolejne relacje ze spotkań OKA jak i przebiegu przygotowań z realizacji grantu marki Warka Grupy Żywiec już wkrótce.

  DARELIUS

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE