Na start Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej

Piłka Nożna, Sport 24 listopada 2012
Na start Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej

Na start Sołeckiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Warka organizowanej w ramach programu grantowego marki Warka Grupy Żywiec, stawiły się w bojowych nastrojach dwuosobowe reprezentacje sołectw naszej gminy. To pierwsze spotkanie organizacyjno-integracyjne, odbyło się 18.11.2012r.na terenie OSP Ostrołęka k/Warki w lokalu dzierżawionym przez pełnego życzliwości dla idei Warka-Liga p. Michała Sowińskiego, który dołożył wszelkiej staranności, aby oprawa spotkania godna była jego szczytnych celów.Przybyli w pełni to potwierdzili , chwaląc klubowy ciepły nastrój, jak i przepyszne specjały domowej kuchni, przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy bo historyczny wieczór. TAK ZRODZIŁA SIĘ WARKA-LIGA.

Jak zwykle bywa przy takich okazjach, spotkanie rozpoczął gospodarz w osobie prezesa KLUBU SPORTOWO-REKREACYJNEGO TOWARZYSTWA KRZEWIENIA KULTURY FIZYCZNEJ- NIWY /TKKF-NIWY/, który w krótkich żołnierskich słowach, powitał zaproszonych gości; przedstawiciela Rady Starostwa Grójeckiego w osobie p. Traczyka, sołtysów, kapitanów drużyn, przedstawicieli Obywatelskiego Komitetu Organizacyjnego /OKO/ oraz mieszkańców gminy, którzy z właściwym sobie zainteresowaniem przysłuchiwali się założeniom rodzącej się inicjatywy. Po wstępie i powitaniu prowadzący p. Dariusz Kałuża nakreślił najważniejsze cele i założenia Sołeckiej Ligi. Warka Liga to zaplanowany na wiele sezonów, organizowanych w różnych miejscowościach /na dziś to Branków i Ostrołęka/, cykl niedzielnych rozgrywek łączących rywalizację sportową z piknikiem rodzinnym, gdzie znajomi, sąsiedzi, rodziny z dziećmi, miło i aktywnie spędzą wolny czas. Głównym celem Ligi jest zmobilizowanie jak największej rzeszy mieszkańców naszej gminy do aktywności i integracji, zgodnie z ideą Dialogu Społecznego Grupy Żywiec.


W dalszej części niedzielnego wieczoru, przystąpiono do ożywionej dyskusji, dzielono się własnymi doświadczeniami, zadawano wiele pytań, przedstawiano autorskie pomysły. Efektem spontanicznej wymiany poglądów wbrew opinii sceptyków i malkontentów, okazał się wniosek o poszerzenie składu osobowego komitetu organizacyjnego. I tak OKO pozyskało; społeczników, p. Dąbrowską Małgorzatę-sołtysową m. Bończa, sołtysa z sąsiadujących Hornig Mateusza Włodarczyka, zapalonego piłkarza, sołtysa Gąsek Arkadiusza Dłucika oraz pasjonatów, z Michalczewa Kośla Sylwestra, a z Michałowa Dolnego Piotra Stykowskiego.
Część organizacyjną kończyły rozmowy plenarne, które niepostrzeżenie przeniosły się w pobliże suto zastawionych stołów, gdzie rozpoczęła się część integracyjna ku pokrzepieniu duszy i ciała uczestników. W ocenie wszystkich bez wyjątku, dla takiego pasztetu z królika, popijanego najlepszym, bo wareckim piwem, warto było poświęcić ten niedzielny wieczór, a Ci co nie dotarli mogą tylko żałować, zresztą bez współczucia obecnych.
Na zakończenie organ wykonawczy projektu OKO określił harmonogram dalszych zamierzeń, tak aby z wiosną 2013 roku wszystko było zapięte na ostatni guzik. Kolejne relacje ze spotkań OKA jak i przebiegu przygotowań z realizacji grantu marki Warka Grupy Żywiec już wkrótce.

DARELIUS

Udostępnij:
← Zycięstwo Trzecioligowców Pułaskiego Mecz III Ligi Koszykówki →

Dodaj komentarz