Strona głównaInstytucjeCeSiRKolejna runda rozpoczęta od zwycięstwa

Kolejna runda rozpoczęta od zwycięstwa

KS Pułaski Warka rozpoczął rywalizację o miejsca 7-12 III ligi koszykówki mężczyzn. W pierwszym meczu nowej rundy notuje zwycięstwo z GLKS Nadarzyn (81:66).

Od pierwszych minut na parkiecie dominowali gracze z Warki. Szybko objęli prowadzenie i kontrolowali wynik przez cały mecz, nie oddając prowadzenia ani na minutę gościom. Pierwszą kwartę zwyciężyli 22 :16, a do połowy meczu zwiększyli wynik o kolejne 5 pkt. Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana aczkolwiek o punkt lepsza w wykonaniu gości, którzy zwyciężyli ją 19:18. Nie zagroziło to jednak Pułaskiemu, który w ogólnym rozrachunku wciąż prowadzi 58 : 48.

Chwilę grozy przeżyli wareccy koszykarze tyko raz, w drugiej minucie czwartej odsłony meczu, kiedy to różnica wyniku stopniała do zaledwie czterech oczek. Na szczęście spokój w wareckich szeregach dał trzy – zakończone celnymi rzutami – akcje. Dwukrotnie wynik podniósł Maciej Piątek, dwa punkty dorzucił Damian Wawszczyk i Pułaski objął 10 punktowe bezpieczne prowadzenie. W kolejnych akcjach Pułaski również wykazywał się dobrą grą. Za sprawą serii celnych trójek wynik wzrósł na korzyść wareckiej ekipy. Ostatecznie KS PUŁASKI WARKA zwyciężył z GLKS NADARZYN (81:66).

PUŁASKI WARKA – GLKS NADARZYN (81:66)

Pułaski: Piątek 23, Adamczyk 16, Wawszczyk 12, Jachimowicz 9, Węcłąś 8, Matulko 6, Słonawski 3, Golański 3, Karczewski 1,

Tabela rozgrywek i zdjęcia dostępne na stronie CESIR – kliknij tu.