Dzieci z Ostrołęki najlepsze przy stole

Dzieci z Ostrołęki najlepsze przy stole

2 marca w CeSiR Warka odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. W zawodach wystąpiło 5 szkół: PSP 1 Warka, PSP Konary, PSP Michałów, ZSP Nowa Wieś, PSP Ostrołęka. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja PSP Ostrołęki, która wygrała wszystkie swoje spotkania i z dorobkiem 9 punktów zajęła I miejsce. O drugie miejsca dzielnie walczyły dwa zespoły z Michałowa i Nowej Wsi. W bezpośredniej konfrontacji lepsze okazały się uczennice z Konar, które pokonały swoje rywalki 3:2 i zajęły drugą lokatę. III miejsce przypadło ZSP Nowej Wsi, a VI miejsce PSP Michałów.

Rywalizacja chłopców była jeszcze bardziej ciekawa. W szczególności zaciętymi spotkaniami był finał między Nowa Wsią i Ostrołęką oraz mecz o 3 miejsce między Konarami i Michałowem.

W meczu o 3 miejsce pierwszą i drugą grę singlową wygrali reprezentanci Konar. Jednak w decydującej grze deblowej uczniowie z Michałowa wyszli z niewielkiego kryzysu i zdołali wygrać spotkanie. Gra o podium zaczęła się na nowo. Tym razem po długiej rywalizacji reprezentacji Michałowa w grach singlowych zrewanżowali się za porażki i wygrali swoje spotkania. Tym samym z wynikiem 3:2 Michałów zdobył II miejsce.

W finale również nie zabrakło emocji. W pierwszej grze singlowej triumfował Adam Nowakowski z Nowej Wsi. W drugiej górą był uczeń z Ostrołęki Dawid Pernal. Był remis 1:1. Przystąpiono do rywalizacji deblowej. Chłopcy wkładali całe serca w grę i z poświeceniem walczyli o każdy punkt. Nie było mowy o łatwym zwycięstwie. Po rozegraniu pięciu setów lepszą okazała się reprezentacja Ostrołęki. W kolejnym singlowym spotkaniu Igor Piekarniak pokonał Dawida Kreta i Ostrołęka z wynikiem 3:1 zwyciężyła turniej. Po zakończonej rywalizacji odbyła się uroczystość dekoracji zwycięzców. Zastępca Dyrektora Robert Szczepaniak wręczył wszystkim zespołom pamiątkowe dyplomy, puchary i medale, a najlepszym nagrody rzeczowe.

Za pomoc przy organizacji turnieju dziękujemy wolontariuszom z LO Warka.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

kat. dziewcząt

I miejsce – PSP OSTROŁĘKA

II miejsce – PSP KONARY

III miejsce – ZSP NOWA WIEŚ

IV miejsce – PSP MICHAŁÓW

kat. chłopców

I miejsce – PSP OSTROŁĘKA

II miejsce – ZSP NOWA WIEŚ

III miejsce – PSP MICHAŁÓW

IV miejsce – PSP KONARY

V miejsce – PSP nr. 1 WARKA (2)

VI miejsce – PSP nr 1 WARKA (1)

 

Zobacz galerię zdjęć na stronie CESIR – kliknij tutaj.

Udostępnij:
← Rodzic w szkole? Czemu nie! Dla Pań i... Panów "Czterodniówka" →

Dodaj komentarz