Poznaliśmy zwycięzców Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego

Poznaliśmy zwycięzców Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego

W dniu 24.03.2015 r. hala Centrum Sportu i Rekreacji w Warce gościła fanów tenisa stołowego. Tym razem na indywidualny turniej przybyli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami. Zawodnicy rozgrywali zawody w czterech kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów wystartowało po 12 dziewcząt i chłopców, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zgłoszono 4 zawodniczki i 11 zawodników. Rozgrywki były prowadzone systemem „do dwóch przegranych” we wszystkich kategoriach , za wyjątkiem szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt, gdzie ze względy na niewielką ilość uczestników przeprowadzono zawody systemem „każdy z każdym”.

Od wielu lat młodzież ceni sobie rywalizację prowadzoną przy stołach tenisowych. Ważne są umiejętności, ale także koncentracja, precyzja i gra do ostatniej piłki. W trakcie turnieju, toczą się się również rozmowy dotyczące tej dyscypliny, młodzież ma możliwość porównania swoich umiejętności w szerszym gronie rówieśników. Mimo innych bardziej nowoczesnych form aktywnego spędzania czasu to właśnie tenis stołowy corocznie cieszy się popularnością w wareckiej hali. Po rozegraniu wszystkich meczów wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii.

Szkoły gimnazjalne:

kat. dziewcząt

I miejsce – Monika Cybulska – PG Dębnowola

II miejsce – Kinga Łuszczyk – PG Warka

III miejsce – Monika Papierowska – PG Dębnowola

kat. chłopców

I miejsce – Kamil Sadurski – PG Dębnowola

II miejsce – Bartłomiej Anyszkiewicz – PG Dębnowola

III miejsce – Konrad Pawiński – PG Dębnowola

Szkoły ponadgimnazjalne

kat. dziewcząt

I miejsce – Paulina Cieślak – CKZiU Nowa Wieś

II miejsce – Karolina Dziekan – CKZiU Nowa Wieś

III miejsce – Karolina Ulijasz – LO Warka

kat. chłopców

I miejsce – Jarosław Cybulski – LO Warka

II miejsce – Emanuel Zawodnik – LO Warka

III miejsce – Patryk Wiśniewski – LO Warka

Na zakończenie p.o. dyrektora CeSiR Robert Szczepaniak wręczył zwycięzcom puchary, statuetki, plecaki, a wszystkim uczestnikom dyplomy. Dziękujemy zawodnikom i opiekunom za udział w turnieju i sportową atmosferę. Do zobaczenia na następnych zawodach.

Zobacz galerię zdjęć na stronie CESIR (kliknij tutaj).

Udostępnij:
← Marcin Banach pierwszym mistrzem w wareckim wyciskaniu sztangi Trzeba mieć szczęście do ludzi →

Dodaj komentarz