Udane Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

Udane Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

W dniach 17-20 grudnia 20015 roku na fantastycznym i super nowoczesnym obiekcie AQUA Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. W zawodach tych klub UKS Olimpic Warka reprezentowało 5 zawodników. W zasadzie na tym można by było skończyć informację, gdyby nie szczególne wydarzenie. Nasze 4 gimnazjalistki : Aleksandra Cieplak – lat 14 i 15- letnie: Natalia Kościanek, Aneta Chmielewska, Karolina Chojecka oraz jeden 19 letni student AWF Warszawa –  w klasyfikacji klubowej wywalczyli 40 miejsce na 140 startujących klubów. Sukces tym większy że wiele klubów akademickich w których pływają studenci nie zdobyło ani jednego punktu.  Naszą najlepszą zawodniczką była Aleksandra Cieplak, która w 11 startach (razem ze sztafetami) ustanowiła 10 nowych rekordów życiowych. Szczególnie cenny wynik to poprawienie rekordu życiowego o 3 sek na 200m stylem motylkowym i dwukrotnie na 50m stylem motylkowym. Karolina Chojecka w 9 startach, 5-krotnie poprawiła rekordy życiowe, Natalia Kościanek w 9 startach 6-krotnie poprawiła swoje rekordy życiowe i kolejny raz pokonała Martę Aściukiewicz z MKP Kołobrzeg, tym razem na 200m stylem klasycznym. Aneta Chmielewska w 8 startach, 3-krotnie pobiła swoje rekordy życiowe – a szczególnie cieszy wynik na 50m stylem klasycznym 0.34,01 uzyskany w sztafecie 4x50m sposobem zmiennym – jest to pierwszy czas na Mazowszu i pierwszy w Polsce  wśród 15-latek.

Ola Cieplak po zawodach w Lublinie jest druga na Mazowszu na dystansie 50, 100 i 200m stylem motylkowym, 7 w Polsce na 50 i 100m motylkiem i 9 na 200m stylem motylkowym. Czas uzyskany na 50m stylem motylkowym 0.29,75 w sztafecie 4x50m sposobem zmiennym to pierwszy czas na Mazowszu i 3 w Polsce. Wracając do wyczynowego pływania po prawie 2 letniej przerwie Daniel Witan zanotował bardzo przyzwoity występ na 50 i 100m dowolnym i 50m stylem grzbietowym.

Grudzień był generalnie udanym miesiącem dla naszych zawodników – na początku miesiąca na zawodach w Górze Kalwarii zdominowali pozostałych zawodników w każdej konkurencji, po mimo tego, że w zawodach startowało 8 klubów.

 

Zarząd Klubu i trenerzy, życzą wszystkim zawodnikom i ich rodzicom spokojnych, udanych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Udostępnij:
← Wreszcie są "Czarodzieje z Warki"! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia →

Dodaj komentarz