12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePoetycka pielgrzymka do Dębnowoli

  Poetycka pielgrzymka do Dębnowoli

  Publiczne Gimnazjum im. ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli zaprasza wszystkich na wieczór poetycki upamiętniający 8. rocznicę śmierci Patrona szkoły. Uroczystość przygotowana przez społeczność gimnazjum odbędzie się w piątek 29 stycznia o godz. 17:00.

  Symbolem myśli przewodniej wieczoru będzie słowo „pielgrzymka”… jako pielgrzymka księdza Pawła Heintcha wśród błogosławieństw i gimnazjalistów. Dlaczego takie motto tego poetyckiego spotkania? Społeczność szkoły wspomina swego wyjątkowego patrona w 8 rocznicę jego śmierci. Ksiądz Paweł Heintsch był wyjątkowym człowiekiem i znakomitym twórcą. Jest dumą Publicznego Gimnazjum w Dębnowoli i chlubą Małej Ojczyzny. 8 rocznica śmierci poety księdza symbolicznie koreluje z ośmioma błogosławieństwami. Taka metafizyczna spójność cyfr natchnęła społeczność szkoły do przygotowania uroczystości z symboliczną „ósemką” w tle. Żywimy nadzieję, iż owa cyfra w odwróceniu symbolizująca znak nieskończoności stanie się dla wszystkich błogosławieństwem po wsze czasy…

   

  PIELGRZYMKA    SERC…

  Moje czyste serce woła

  do Ciebie Panie…

  Czyste serce niesplamione

  kwasem solnym ludzkich grzechów,

  Czyste serce niezatrute

  jadem zazdrości,

  Czyste serce nie zaćmiewa mrok gniewu,

  Czyste serce nie karmi się pychą,

  Czyste serce chciwością niezasklepione,

  Czyste serce nieczystością niespowite,

  Czyste serce umiaru pożądań nauczone,

  Czyste serce nieleniwie reagujące

  na szczytne  idee bytu,

  by człowiek ciemny i pusty nie błądził…

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE