Jest kolejny „Kurier Warecki”

Jest kolejny „Kurier Warecki”

Dzień dobry…

Nowy Rok, nowy numer, nowe postanowienia.

To wspaniały czas na wprowadzanie zmian. Zmian, które mają coś poprawić i usprawnić aby żyło się nam lepiej, lżej i przyjemniej. Jednak kiedy opada różowa chmurka entuzjazmu i opuszcza nas bezceremonialna buta sylwestrowej nocy budzimy się z poczuciem rozczarowania i zniechęcenia. Co zrobić, żeby uniknąć pułapki noworocznych postanowień? Sukces zależy od nas samych. Aby nie wrócić do  starych nawyków musimy przyjąć konsekwentną strategię odrzucając to co nierealne. Potrzebne jest nam jasne i konkretne ustalenie celu. Plan powinien być ambitny i realny, czyli taki jak budżet gminy Warka na rok 2016 o którym szerzej opowiada w gazecie na stronie 3 Burmistrz Dariusz Gizka.

My, jako redakcja, również powzięliśmy noworoczne zobowiązania. Postaramy się tworzyć gazetę, którą chcieliby Państwo czytać. Ambicji nie można nam odmówić, ale czy są realne? Wierzymy, że tak. Konkretem, który jednoznacznie wyznacza ramy naszego zaangażowania jest harmonogram wydawniczy ‘’Kuriera Wareckiego’’. Miło nam poinformować, ze gazeta będzie ukazywała się regularnie w ostatnią środę każdego miesiąca z wyjątkiem okresów świątecznych.

Pierwszy numer z uwagi na to, że ukazywał się w grudniu, miał sprawozdawczy charakter. Będziemy dążyli do tego aby na łamach naszego pisma zawsze znalazło się miejsce dla spraw aktualnych, chociaż nie będziemy ograniczać się do zwykłego kalendarium. Tym co interesuje nas najbardziej jest człowiek, bo każdy nosi w sobie jakąś historię. Chcemy pokazywać ludzi i ich niebanalne pasje z nadzieją, że swym entuzjazmem będą zarażać czytelników, dlatego prawie całą stronę tego wydania oddajemy w ręce sztabu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poznamy miłośników gier planszowych i  wareckie morsy. Mamy ambicję by stać się forum wymiany pomysłów, miejscem prezentacji  ciekawych działań społecznych. Na dobry początek pokazujemy grupy, które w 2015 roku zrealizowały projekty w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

Będziemy informować o planach i pracach realizowanych przez spółkę gminną i instytucje, których funkcjonowanie ma istotny wpływ na życie mieszkańców, stąd nasza wizyta w Samodzielnym Niepublicznym Zakładzie Opieki Publicznej oraz Zakładzie Usług Komunalnych. Odwiedzimy samorządowców i Urząd Gminy, by przekazać naszym czytelnikom aktualne doniesienia oraz komunikaty. Nie zabraknie również miejsca dla sportu i informacji o dokonaniach lokalnych championów.

W styczniowym numerze staramy się nadawać naszym zamierzeniom realny kształt.

A przed nami ferie….

Redakcja

PS. Gazeta w wersji elektronicznej dostępna jest pod adresem www.kurierwarecki.pl a w wersji papierowej w… 25 sklepach na terenie wiejskim gminy Warka, w kilkunastu punktach handlowych w mieście, w Urzędzie, ZUK-u, CeSiRze, Bibliotece i… zawsze w Dworku na Długiej. Zachęcamy do czytania!

Udostępnij:
← Świetlica opiekuńczo – wychowawcza w CeSiR Kino Grójec: Wojny Gwiezdne VII Przebudzenie Mocy →

Dodaj komentarz