TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW

Eks-portowe Moderato!

Jest w naszej gminie szczególne miejsce, skryte w murach wielkiego budynku z czerwonej cegły. W tym miejscu, a raczej pomieszczeniu, regularnie odbywają się spotkania… Brzmi tajemniczo? To siedziba wareckiej Orkiestry Moderato. Ta muzyczna formacja, mająca ponad 100-letnią tradycję z roku na rok rozwija się coraz bardziej dynamicznie, podnosząc swoje muzyczne kompetencje i polepszając wizerunek. A na jej czele… dyrygent Artur Gębski pod którego czujnym okiem i uchem kształtuje się jazzowo-swingowy charakter orkiestry. Dzięki stałemu wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta (poprzez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”), możliwe było pozyskanie profesjonalnej kadry, muzyków, którzy wykształcili obecnych orkiestrantów. Te wszystkie zmienne spowodowały, że Warka ma obecnie jedną z lepszych orkiestr młodzieżowych w kraju. Rok 2015, był dla grupy bardzo ważny. Udało się zakupić piękne stroje paradne, które w tym roku, a raczej sezonie koncertowym pozwolą Moderato zrobić kolejny duży krok w przód. Ćwiczona od kilku lat musztra paradna w nowych strojach prezentuje się jeszcze bardziej okazale i profesjonalnie. Przygotowane układy choreograficzne pokazują niezwykle wysokie umiejętności ale także charakter zespołu, jego dynamikę. Przez cały rok szkolny 2015/2016 orkiestranci doskonalili swój warsztat, ćwiczyli podczas prób – wszystko po to, żeby podczas koncertów zaprezentować swoją najlepszą stronę. W maju rozpoczął się czas, kiedy członkowie Moderato wracając z jednego występu już myślą o kolejnym!

Letni sezon koncertowy Orkiestra Moderato rozpoczęła występem w Konstancinie Jeziornej 8 maja oraz Warszawie 15 maja. Jednodniowe wyjazdy były przedsmakiem tego co będzie działo się przez cały letni okres. Od 19 do 22 maja Moderato koncertowało podczas Wielkiej Gali Podniesienia Bandery na ORP Wodnik w Gdyni. A już w pierwszy weekend czerwca orkiestra uda się do Kóz i  Bielska-Białej na XIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. Przypomnijmy, że podczas poprzednich edycji warecka orkiestra nie raz już zachwyciła tamtejszą publiczność i jurorów. Kolejny czerwcowy weekend dla Moderato to wyjazd do warszawskiego Ursusa na jubileuszowy XX Mazowiecki Festiwal Orkiestr Dętych w którym w 2012 roku zdobyła Grand Prix – mamy nadzieję, że uda się powtórzyć ten sukces również i w tym roku. 18 czerwca będzie już lokalnie… w Warce usłyszymy koncert podczas którego muzycy pochwalą się tym czego nauczyli się pod okiem instruktorów przez ostatni rok. Będzie to bowiem zakończenie roku artystycznego!

Ach Ci rozchwytywani wareccy orkiestranci… I tak idąc tropem weekendowych koncertów w sobotę 25 czerwca orkiestra zaprezentuje się w Załuskach koło Płońska podczas Festiwalu Truskawki natomiast w niedzielę zagra koncert podczas Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych, który tym razem odbędzie się w Chynowie. Ostatni dzień „muzycznego czerwca” będzie momentem bardzo ważnego wyjazdu do Rastede w Niemczech na Mistrzostwa Europy Orkiestr Dętych…

Wreszcie nadejdzie chwila upragnionych wakacji po tak bogatym muzycznie czasie. Orkiestra do gry powróci 28 sierpnia, kiedy to zagra koncert w Mińsku Mazowieckim. Ten niezwykle intensywny letni sezon koncertowy Moderato zakończy wyjazdem do Bad Schlema w Niemczech, gdzie zagra podczas October Fest w dniach 16-18 września.

Mamy nadzieję, że przeglądy i festiwale, podczas których orkiestra reprezentować będzie nasze miasto zaowocują kolejnymi sukcesami i nagrodami, czego muzykom serdecznie życzymy!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

 

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE