Aktywni seniorzy

CeSiR, Instytucje, Wiadomości 19 sierpnia 2016
Aktywni seniorzy

W każdy czwartek Seniorzy z Klubu Złotego Wieku w Warce spotykają się w sali imprez Centrum Sportu i Rekreacji. Podczas tych spotkań seniorzy przygotowują się do różnego rodzaju uroczystości.

Styczeń rozpoczęliśmy od uroczystych obchodów Dnia Babci i Dziadka. Następnie w Państwowym Domu Opieki Społecznej w Tomczycach koło Mogielnicy wystąpiliśmy
z przygotowanym programem, który składał się z czterech części. Pierwsza z nich poświęcona była Świętom Bożego Narodzenia – wspólne kolędowanie i życzenia sprawiło, że przedłużyliśmy ten świąteczny czas. Kolejną częścią było wspomnienie o Dniu Babci i Dziadka pełne specjalnych życzeń i piosenek. Trzecią częścią tego spotkania był poczęstunek zaś czwartą wspólne biesiadowanie i tańce przy muzyce. Wnieśliśmy do ośrodka dużo radości… Wszyscy wspaniale się bawiliśmy! Koszt przyjęcia i przyjazdu pokryliśmy z prywatnych funduszy.

A w lutym? Urządziliśmy Tłusty Czwartek oraz zabawę z udziałem wielu zaprzyjaźnionych Klubów. W marcu uroczysty „Dzień Kobiet” i wyjazd do Radomia na spektakl teatralny pt. ”May Day”. Kwietniowa zabawa taneczna w udziałem seniorów z okolicznych Klubów przebiegła w iście wiosennych nastrojach.

Trzeciego maja braliśmy udział w „Przeglądzie Piosenki Patriotycznej” w Pionkach, a 26 maja podczas Dnia Matki na Przeglądzie w Zwoleniu prezentowaliśmy piosenki o matce.

Ponadto wyjeżdżaliśmy do Ostrołęki w gminie Warka, Prażmowa, Chynowa, Jasieńca, Grabowa na towarzyskie spotkania Klubowe dzieląc się doświadczeniami.

W maju i w czerwcu zorganizowaliśmy dwie wycieczki: czterodniową – Wałbrzych i okolice – podczas której zwiedzaliśmy m.in. Panoramę Racławicką we Wrocławiu, Zamek w Książu, Stadninę i Palmiarnię. W Wałbrzychu: Starą Kopalnię, Muzeum Górnictwa, Rynek, Muzeum Porcelany. W Szczawnie – Zdroju – corso, Park im. Henryka Wieniawskiego – Pijalnię Wód, Wieżę Anny – Słoneczna Polanę – Dom Zdrojowy – Park Szwedzki- Dworzysko. Pojechaliśmy do przepięknego Skalnego Miasta Adrszpach w Czechach na zwiedzanie labiryntu skalnego. Zwiedziliśmy Opactwo Cystersów i Bazyliki w Krzeszowie oraz przepiękny Kościół Pokoju w Świdnicy.

Podczas 3-dniowej wycieczki w czerwcu w Płocku zwiedziliśmy Ratusz, Katedrę, Drzwi Płockie, Zamek, Pałac Biskupi, Klasztor Mariawitów. We Włocławku: Muzeum Męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki, zaporę wodną na Wiśle, Katedrę, Starówkę, Bulwary, park, uzdrowisko Wieniec – Zdrój, Zamek w Gostyninie, Muzeum w Oporowie, Zamek w Łęczycy, Kolegiatę w Tumie, Pałac w Poddębicach. W Brześciu Kujawskim: pomnik Łokietka, Ratusz. W Wietrzychowicach: grobowce megalityczne – piramidy kujawskie, skansen w Kłóbce, pomnik Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

Po wojażach choć bardzo zmęczeni wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.

Wyrażamy wdzięczność i podziękowanie przewodniczącej Klubu – Janeczce Jakubowskiej za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz Klubu Złotego Wieku.

Seniorzy z Klubu Złotego Wieku

Seniorz Cesir 01 Seniorz Cesir 02

Udostępnij:
← Przyjdź i przejdź warecki labirynt! Największy dmuchany zamek w Polsce na Turnieju Miast! →

Dodaj komentarz