W Michałowie mają apetyt na zdrowie!

W Michałowie mają apetyt na zdrowie!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Niestety nadal wiele dzieci nie jada pierwszego i drugiego śniadania. Dlatego powstał program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc!”, w którym już od sześciu lat tworzone są w klasach O-III Kluby Śniadanie Daje Moc. W klubach dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania. Taki klub utworzyli uczniowie klasy III z Michałowa i pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Chojnackiej realizowali misje śniadaniowe programu.

W ramach tegorocznej VI edycji programu „Śniadanie Daje Moc” uczniowie brali udział w bardzo ciekawych zajęciach, pełnych zadań, zabaw i eksperymentów, dzięki którym nauczyły się 12 zasad zdrowego odżywiania. Każde zajęcia były opowieścią o przygodach dwójki małych agentów Toli i Maksa, którzy wspólnie z uczniami uczyli kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. Aby to się udało, musieli zrealizować misje śniadaniowe, czyli zadania edukacyjne. Podczas każdych zajęć pojawiały się 3 rodzaje misji: klasowa – do zrealizowania podczas lekcji, domowa – do wykonania przez uczniów w domach oraz specjalna – wymagająca wyjścia poza klasę i spotkania się z innymi uczniami, nauczycielami i mieszkańcami miejscowości. Finałem misji śniadaniowych było uroczyste klasowe śniadanie przygotowane przez uczniów 8 listopada. Na śniadanie zostali zaproszeni goście: pani dyrektor, nauczyciele, pani księgowa, pani sekretarka, panie woźne.

Żeby zdrowo żyć, trzeba zdrowo jeść. Dzięki temu będziemy mieć siłę do zabawy, nauki  i pracy. Po tym programie uczniowie zobaczyli, że zdrowe odżywianie nie jest trudne, a jednocześnie może być bardzo przyjemne. Przekonali się, jak dzięki prostym czynnościom można sprawić, ze nasz organizm będzie dobrze funkcjonował i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Jeśli zapamiętają podstawowe informacje zawarte w programie, zdrowe odżywianie nie będzie miało przed nimi tajemnic. A przecież o to właśnie chodzi!

 

Udostępnij:
← Ponad 27 litrów krwi... dla życia! Wycieczka do Sejmu →

Dodaj komentarz