Więcej
  Strona głównaOrganizacjeMikołaje będą zbierać na stypendia!

  Mikołaje będą zbierać na stypendia!

  We wtorek 6 grudnia na terenie naszego miasta odbędzie się „Zbiórka Mikołajkowa”, podczas której zbierane będą fundusze na przyszłoroczne stypendia dla zdolnej młodzieży.

  Kilkunastu stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego z miejscowych szkół, wyposażonych w nieodzowne atrybuty Mikołaja – czerwone czapki i świąteczne dzwonki, zachęcać będzie mieszkańców Warki do wsparcia, choćby niewielkim datkiem, rozwoju naszej młodzieży.

  Tegoroczni stypendyści Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. będą zbierać pieniądze na przyszłą edycję programu – wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność i solidarność z kolejnymi stypendystami.

  Nasi „Mikołaje” pojawią się w urzędzie, firmach, instytucjach, na ulicach miasta oraz wieczornym „Mikołajkowym Koncercie” w CeSiR. Każda złotówka może umożliwić spełnianie marzeń naszej wareckiej młodzieży, których indywidualne talenty i wyjątkowe predyspozycje (naukowe, sportowe czy artystyczne ) nie mają możliwości rozwoju.

  Chcemy wyrównać te szanse, sprawić, aby Ci młodzi ludzie mogli realizować swoje pasje i rozwijać umiejętności.

  Co roku „Mikołajkowa” akcja realizowana jest we współpracy z Federacją Funduszy Lokalnych w Polsce, do której od 2013 roku należy również Stowarzyszenie W.A.R.K.A. jako operator Lokalnego Funduszu Stypendialnego realizowanego na terenie gminy Warka już przez 6 edycji. W ciągu tych lat, dzięki partnerom Funduszu – Fundacji Stefana Batorego, Gminie Warka, lokalnym przedsiębiorcom i osobom przekazującym 1% podatku oraz darczyńcom indywidualnym, udało się przekazać młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w gminie Warka aż 152 stypendia o łącznej wartości 228 tys. zł!

  W poprzednim roku „Mikołaje – stypendyści” zebrali niesamowitą kwotę 1.458,09 zł, czyli prawie roczne stypendium dla jednego ucznia.

  W tym roku chcielibyśmy pobić ten rekord i ufundować aż dwa a może i więcej stypendia. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej uzdolnionej młodzieży!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  plakat-mikolajki-2016-zm

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE