UDANY REWANŻ

Drugie zwycięstwo w rewanżowej rundzie rozgrywek WOZ Kosz zanotował KS PUŁASKI WARKA. Tym razem trzecioligowcy pokonali u siebie AZS UW Warszawa 84 :70. Natomiast drugoligowy zespół PUŁASKIEGO na wyjeździe uległ MCKiS Jaworzno 78 : 61.

Pierwsze punkty w meczu trzecioligowców powędrowały dla Pułaskiego; jednak szybko w odpowiedzi dwa oczka zdobyli koszykarze AZS’u UW Warszawa. Zacięta gra trwała do ósmej minuty pierwszej części meczu kiedy to goście celnymi rzutami osobistymi wypracowywali sobie sześciopunktową przewagę. Gdy wdawało się, że rywal zaczyna dominować na boisku, obraz gry zmienia  Piros Paweł – dwa razy trafia za trzy i doprowadza do remisu.  Mecz nie jako zaczął się na nowo.  Kolejna odsłona spotkania to dobra gra obu zespołów. Ciekawe akcje, gra kosz za kosz cieszyły oko wareckich kibiców. Pod koniec drugiej kwarty goście nie wykorzystali rzutów osobistych i  tym razem Pułaski wyszedł na trzypunktowe prowadzenie.

W trzeciej kwarcie gospodarze nie tylko dyktowali swoje warunki gry, ale także  sukcesywnie zwiększali prowadzenie. Wysoką skutecznością wykazywali się: Paweł Piros, Krzysztof Paliński i Jarosław Gawroński. Dobre spotkanie rozegrał również center Adrian Durka i kapitan zespołu Jachimowicz Jarosław. Wzmocnienia trzecioligowego Pułaskiego dwoma zawodnikami z pierwszej drużyny Warki zauważalnie poprawiły płynność gry i funkcjonowanie zespołu.  Zawodnicy warszawskiego zespołu nie umieli w tym dniu znaleźć sposobu na Pułaskiego. Mecz pewnie zwycięża Warka 84 : 70

Na wyjeździe tak dobrze nie poszło pierwszemu zespołowi PUŁASKIEGO. Choć pierwsza kwarta zakończyła się na korzyść Pułaskiego, to kolejne części spotkania nie potoczył się po myśli wareckich koszykarzy. MCKiS Jaworzno wysoko postawiło poprzeczkę i o punkty było trudno. Dobrze krytym zawodnikom Pułaskiego ciężko było wypracować dogodną pozycję do oddania rzutu. W drugiej kwarcie Pułaski zdobył zaledwie 8 punktów; gospodarze aż dwadzieścia. Mecz zakończył się zwycięstwem MCKiS Jaworzno 78 : 61.