Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejStyczniowa historia - konkurs wiedzy

  Styczniowa historia – konkurs wiedzy

  Z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi nosząca imię Bohaterów tego powstania wspólnie z Gminną Jednostką Kultury „Dworek na Długiej” i Muzeum im. K. Pułaskiego organizują międzyszkolny konkurs wiedzy pt. „Nasza Historia”.

  Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie Warka historii Polski oraz historii lokalnej, w szczególności tej dotyczącej Powstania Styczniowego 1863r. i losów walczącego w okolicach Warki oddziału płk Władysława Kononowicza oraz historii samego dowódcy. W konkursie, którego finał zaplanowany został na 22 lutego w Nowej Wsi rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach szkolnych. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych szkół będą prezentować swoją wiedzę w bezpośredniej rywalizacji. Zakres tematyczny konkursu ograniczony został do trzech materiałów źródłowych – komiksu historycznego o oddziale płk Władysława Kononowicza, referacie historycznym autorstwa prezesa wareckiego oddziału ZKRPiBWP Kazimierza Ceglińskiego i wyciągu z Wikipedii.

   

  Konkurs Wiedzy „Nasza Historia” to kolejne działanie mające na celu uczczenie w gminie Warka 150. Rocznicy Powstania Styczniowego.

  Konkurs Wiedzy NASZA HISTORIA – REGULAMIN

  Załącznik – Referat K. Ceglinski

  Załącznik – Materiał z Wikipedii

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE