Styczniowa historia – konkurs wiedzy

Styczniowa historia – konkurs wiedzy

Z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi nosząca imię Bohaterów tego powstania wspólnie z Gminną Jednostką Kultury „Dworek na Długiej” i Muzeum im. K. Pułaskiego organizują międzyszkolny konkurs wiedzy pt. „Nasza Historia”.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie Warka historii Polski oraz historii lokalnej, w szczególności tej dotyczącej Powstania Styczniowego 1863r. i losów walczącego w okolicach Warki oddziału płk Władysława Kononowicza oraz historii samego dowódcy. W konkursie, którego finał zaplanowany został na 22 lutego w Nowej Wsi rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach szkolnych. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych szkół będą prezentować swoją wiedzę w bezpośredniej rywalizacji. Zakres tematyczny konkursu ograniczony został do trzech materiałów źródłowych – komiksu historycznego o oddziale płk Władysława Kononowicza, referacie historycznym autorstwa prezesa wareckiego oddziału ZKRPiBWP Kazimierza Ceglińskiego i wyciągu z Wikipedii.

 

Konkurs Wiedzy „Nasza Historia” to kolejne działanie mające na celu uczczenie w gminie Warka 150. Rocznicy Powstania Styczniowego.

Konkurs Wiedzy NASZA HISTORIA – REGULAMIN

Załącznik – Referat K. Ceglinski

Załącznik – Materiał z Wikipedii

Udostępnij:
← Komedia sprzed... epoki lodowcowej Jubileuszowe styczniowe strzelania →

Dodaj komentarz