Podstawówki rywalizowały w Tenisie Stołowym

Podstawówki rywalizowały w Tenisie Stołowym

Zwyczajowo przyjęło się, że marzec to miesiąc najmłodszych tenisistów stołowych w Warce. 24 marca w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji odbył się coroczny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych.

Tegoroczne zawody cieszyły się dużą frekwencją. W rywalizacji wzięło udział aż 6 szkół, a wśród nich PSP nr 1 w Warce, PSP Ostrołęka, PSP Konary, PSP Wrociszew, ZS-P Nowa Wieś i PSP Zalesie. Reprezentacje rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców.

Po oficjalnym otwarciu zawodów drużyny przystąpiły do gry. Przy stolach stanowiska zajęli najlepsi tenisiści z poszczególnych szkół. Każdy mecz prowadzony był do wygrania przez daną drużynę jako pierwszej 3 setów. Na początek odbywały się gry singlowe wg schematu. Drużyna A (zawodnik 1) vs. Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 2) vs. Drużyna B (zawodnik 2). Następnie prowadzono grę deblowa. Jeśli wynik nie został rozstrzygnięty, rywalizowano dalej w następujący sposób: Drużyna A (zawodnik 2) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 1) vs. Drużyna B (zawodnik 2). W sumie było do rozegrania 5 setów w jednym meczu. Drużyna, która jako pierwsza wygrała 3 sety czyli uzyskała wynik 3:0 lub 3:1 lub 3:2 wygrywała całe spotkanie. Przed młodymi zawodnikami było sporo gry tym bardziej, że turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Po raz kolejny wysoki poziom gry narzucili uczniowie z Ostrołęki i Konar. Grupa z Nowej Wsi podejmowała wyrównana walkę z faworytami zawodów, a Wrociszew wykazywał się dużym zaangażowaniem. Z roku na rok coraz lepiej radzą sobie uczniowie z Wareckiej jedynki, a debiutanci na wareckich zawodach – zespół z Zalesia – również  nie ustępowała przeciwnikom. Rywalizacja trwała blisko 5 godzin aż w końcu po zaciętych meczach wyłoniono zwycięzców! Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

Kat. chłopców

I miejsce – PSP Ostrołęka
II miejsce – PSP Konary
III miejsce – ZS-P Nowa Wieś
IV miejsce – PSP nr 1 Warka
V miejsce – PSP Zalesie
VI miejsce – PSP Wrociszew

Kat. dziewcząt

I miejsce – PSP Konary
II miejsce – PSP Ostrołęka
III miejsce – PSP Zalesie
IV miejsce – PSP nr 1 Warka
V miejsce – ZS-P Nowa Wieś
VI miejsce – PSP Wrociszew

Gratulujemy zwycięzcom zawodów, jak również wszystkim zawodnikom sportowego zaangażowania i dobrych wyników. Dziękujemy opiekuna za przygotowanie zespołów do rywalizacji oraz Wolontariuszom Liceum Ogólnokształcącego w Warce za pomoc przy sędziowaniu zawodów. Organizatorem Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Zdjęcia tu:

http://www.cesir.warka.pl/pad/galeria,art,300,podstawowki-rywalizowaly-w-tenisie-stolowym

Udostępnij:
← Wybuchowa wiosna w UTW To były mocno jabłkowe ferie →

Dodaj komentarz