Ostrołęka i Konary najlepsze przy stole

Ostrołęka i Konary najlepsze przy stole

Zwyczajowo przyjęło się że marzec to miesiąc najmłodszych tenisistów stołowych w Warce. 24 marca w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji odbył się coroczny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych.

Tegoroczne zawody cieszyły się dużą frekwencją. W rywalizacji wzięło udział aż 6 szkół, a wśród nich: PSP nr 1 Warka, PSP Ostrołęka, PSP Konary, PSP Wrociszew, ZS-P Nowa Wieś i PSP Zalesie. Reprezentacje rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców.

Po oficjalnym otwarciu zawodów drużyny przystąpiły do gry. Przy stołach stanowiska zajęli najlepsi tenisiści z poszczególnych szkół. Każdy mecz prowadzony był do wygrania przez daną drużynę jako pierwszej 3 setów. Na początek odbywały się gry singlowe wg schematu. Drużyna A (zawodnik 1) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 2) vs. Drużyna B (zawodnik 2). Następnie prowadzono grę deblową. Jeśli wynik nie został rozstrzygnięty, rywalizowano dalej w następujący sposób: Drużyna A (zawodnik 2) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 1) vs. Drużyna B (zawodnik 2). W sumie było do rozegrania 5 setów w jednym meczu. Drużyna, która jako pierwsza wygrała 3 sety czyli uzyskała wynik 3:0 lub 3:1 lub 3:2 wygrywała całe spotkanie. Przed młodymi zawodnikami było sporo gry tym bardziej, że turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Po raz kolejny wysoki poziom gry narzucili uczniowie z Ostrołęki i Konar. Grupa z Nowej Wsi podejmowała wyrównana walkę z faworytami zawodów, a Wrociszew wykazywał się dużym zaangażowaniem. Z roku na rok coraz lepiej radzą sobie uczniowie z Wareckiej jedynki, a debiutanci na wareckich zawodach – zespół z Zalesia – również nie ustępowała przeciwnikom. Rywalizacja trwała blisko 5 godzin, aż w końcu po zaciętych meczach wyłoniono zwycięzców!

Gratulujemy zwycięzcom zawodów, jak również wszystkim zawodnikom sportowego zaangażowania i dobrych wyników. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie zespołów do rywalizacji oraz Wolontariuszom Liceum Ogólnokształcącego w Warce za pomoc przy sędziowaniu zawodów. Organizatorem Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

CeSiR Warka

Klasyfikacja końcowa turnieju

Chłopcy

I miejsce – PSP Ostrołęka

II miejsce – PSP Konary

III miejsce – ZS-P Nowa Wieś

IV miejsce – PSP nr 1 Warka

V miejsce – PSP Zalesie

VI miejsce – PSP Wrociszew

Dziewczęta

I miejsce – PSP Konary

II miejsce – PSP Ostrołęka

III miejsce – PSP Zalesie

IV miejsce – PSP nr 1 Warka

V miejsce – ZS-P Nowa Wieś

VI miejsce – PSP Wrociszew

Udostępnij:
← Seniorzy z "Tęczą" przywitali wiosnę Teatr Forum po raz pierwszy w Warce! →

Dodaj komentarz