0.7 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiROstrołęka i Konary najlepsze przy stole

  Ostrołęka i Konary najlepsze przy stole

  Zwyczajowo przyjęło się że marzec to miesiąc najmłodszych tenisistów stołowych w Warce. 24 marca w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji odbył się coroczny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych.

  Tegoroczne zawody cieszyły się dużą frekwencją. W rywalizacji wzięło udział aż 6 szkół, a wśród nich: PSP nr 1 Warka, PSP Ostrołęka, PSP Konary, PSP Wrociszew, ZS-P Nowa Wieś i PSP Zalesie. Reprezentacje rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców.

  Po oficjalnym otwarciu zawodów drużyny przystąpiły do gry. Przy stołach stanowiska zajęli najlepsi tenisiści z poszczególnych szkół. Każdy mecz prowadzony był do wygrania przez daną drużynę jako pierwszej 3 setów. Na początek odbywały się gry singlowe wg schematu. Drużyna A (zawodnik 1) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 2) vs. Drużyna B (zawodnik 2). Następnie prowadzono grę deblową. Jeśli wynik nie został rozstrzygnięty, rywalizowano dalej w następujący sposób: Drużyna A (zawodnik 2) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 1) vs. Drużyna B (zawodnik 2). W sumie było do rozegrania 5 setów w jednym meczu. Drużyna, która jako pierwsza wygrała 3 sety czyli uzyskała wynik 3:0 lub 3:1 lub 3:2 wygrywała całe spotkanie. Przed młodymi zawodnikami było sporo gry tym bardziej, że turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

  Po raz kolejny wysoki poziom gry narzucili uczniowie z Ostrołęki i Konar. Grupa z Nowej Wsi podejmowała wyrównana walkę z faworytami zawodów, a Wrociszew wykazywał się dużym zaangażowaniem. Z roku na rok coraz lepiej radzą sobie uczniowie z Wareckiej jedynki, a debiutanci na wareckich zawodach – zespół z Zalesia – również nie ustępowała przeciwnikom. Rywalizacja trwała blisko 5 godzin, aż w końcu po zaciętych meczach wyłoniono zwycięzców!

  Gratulujemy zwycięzcom zawodów, jak również wszystkim zawodnikom sportowego zaangażowania i dobrych wyników. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie zespołów do rywalizacji oraz Wolontariuszom Liceum Ogólnokształcącego w Warce za pomoc przy sędziowaniu zawodów. Organizatorem Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  CeSiR Warka

  Klasyfikacja końcowa turnieju

  Chłopcy

  I miejsce – PSP Ostrołęka

  II miejsce – PSP Konary

  III miejsce – ZS-P Nowa Wieś

  IV miejsce – PSP nr 1 Warka

  V miejsce – PSP Zalesie

  VI miejsce – PSP Wrociszew

  Dziewczęta

  I miejsce – PSP Konary

  II miejsce – PSP Ostrołęka

  III miejsce – PSP Zalesie

  IV miejsce – PSP nr 1 Warka

  V miejsce – ZS-P Nowa Wieś

  VI miejsce – PSP Wrociszew

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE