Jest czerwcowy Kurier Warecki!

Jest czerwcowy Kurier Warecki!

Jest już nowy, czerwcowy numer Kuriera Wareckiego… Zachęcamy do czytania na stronie www.kurierwarecki.pl lub do sięgnięcia po warecki miesięcznik w kilkudziesięciu miejscach dystrybucyjnych (m.in. Dworek na Długiej, Urząd, ZUK…).

Na dobry początek wakacji kilka słów o trudnej sztuce odpoczywania. Temat gorący i niezwykle aktualny, bo przed nami „Misja urlop”. I tu pojawia się pytanie, jak to zrobić? Może zabrzmi to dziwne, a nawet absurdalnie bo teoretycznie wystarczy się położyć i gotowe. Nic bardziej mylnego ponieważ do wypoczynku należy gruntownie się przygotować. Urlop ma być czasem regeneracji. Po udanym urlopie powinniśmy wrócić do codziennych obowiązków pełni energii, kreatywni, gotowi na nowe wyzwania. Nikt z nas nie jest robotem i każdy musi odpoczywać, aby porządnie naładować akumulatory. Niestety daliśmy sobie wmówić, że „nicnierobienie” jest przejawem lenistwa, które nie uczyni z nas ludzi sukcesu. Na co dzień wypełniamy więc dzień aż do utraty tchu, żeby nikt przypadkiem nie posądził nas o lenistwo. W taki schemat zaczynamy wtłaczać własne dzieci zapełniając im dzień przeróżnymi formami aktywności: języki, basen, karate, lekcje śpiewu i gry na pianinie. Oczywiście z rodzicielskiej troski o to, żeby przypadkiem nie zaczęły się nudzić. Prześcigamy się w robieniu wszystkiego w zastraszającym tempie, a kiedy przydarza nam się odrobina wolnego czujemy się nienaturalnie. Pośpiech i ogromne oczekiwania wobec siebie sprawiają, że stajemy się przerażająco nieobecni i okazuje się, że życie mija nam jak we śnie. Zatem konieczny jest urlop. Koniec i kropka. Postanowione.

Warto się dobrze przygotować. Wakacje są czasem, który pozwala wyjść poza rytm i rutynę codzienności, otworzyć się na nowe doznania i pozwolić sobie na radość. Ważne, abyśmy dostosowali miejsce i sposób wypoczynku do naszych oczekiwań i temperamentu. Nie warto ulegać żadnej presji, warto zadać sobie jedno ważne pytanie „czego naprawdę potrzebuję?”. Nie warto dopasowywać swoich marzeń do oferty katalogowej biur podróży, nie warto ulegać wyjazdowej modzie i presji znajomych. A kiedy wiemy już gdzie i z kim spędzimy ten błogosławiony czas i kiedy wreszcie się zacznie warto pozbyć się obsesyjnych myśli o pracy, domu, dzieciach, problemach i obowiązkach. Zazwyczaj tak właśnie spędzamy urlop, że po kilku dniach zaczynamy obsesyjnie wracać myślami do miejsc, z których przed chwilą chcieliśmy uciec. Zrób coś tylko dla siebie. Masz ochotę czytać – czytaj, niech inni idą w góry. Ucieknij od codzienności. Torbę z laptopem zostaw w domu. Nie szukaj pokoju z dostępem do Internetu. Zapomnij o pracy i rób to, co sprawia Ci przyjemność. Od tego jest urlop. Zmień „muszę” na „chcę”.

Dla tych, którzy zaplanowali swój urlop w sierpniu mamy doskonałą wiadomość, aby dobrze odpocząć nie warto czekać do urlopu, warto odpoczywać codziennie. Daj sobie chwilę na codzienny relaks. Weź w rękę Kurier Warecki, a uwolnisz się od stresu i napięcia jakie towarzyszą Ci przez cały dzień. Możesz zaplanować z nami atrakcyjny letni wypoczynek nie pokonując tysięcy kilometrów, a korzystając z lokalnej oferty wakacyjnej. A jest w czym wybierać. Obszerna lista propozycji zajęć dla młodszych i starszych odbywających się w Skrzynce Kontaktowej i „Jabłkowe wakacje” przygotowane przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Bibliotekę Publiczną i CeSiR gwarantują, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Warto także zarezerwować czas na organizowane cykliczne imprezy, które corocznie przyciągają rzesze wiernych fanów: Święto „Vivat Pułaski”, SpłyWarka, i nie byle jaki „Spływ na byle czym” .

Uwaga. Urlop wzięty na remont mieszkania czy pozałatwianie zaległych spraw z pewnością nie będzie dobrą formą odpoczynku, a raczej powodem dodatkowego stresu i frustracji.

Redakcja „Kuriera Wareckiego”

Udostępnij:
← Zajrzyj do Skrzynki Kontaktowej Mistrz Pityński w Warce! Wystawa rzeźby →

Dodaj komentarz