Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRNie byle co popłynęło Pilicą!

  Nie byle co popłynęło Pilicą!

  To już trzeci raz byle co spływało po rzece Pilicy. 29 lipca o godzinie 17:30 na starcie zameldowało się 6 załóg ze swoimi specjalnie na ten dzień przygotowanymi łodziami. W zasadzie łódź w tym wypadku to pojęcie względne ponieważ każdy z przygotowanych pojazdów wodnych różnił się w znacznym stopniu od typowej łodzi. Dzięki sprytnej i bieżącej relacji słownej, którą dla zebranych na plaży przy Przystani na Winiarach prowadził dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworku na Długiej” – Andrzej Zaręba, osoby kibicujące poszczególnym drużynom doskonale wiedziały co dzieje się na powierzchni rzeki.

  W konkursie udział wzięli:

  1. Chłopcy z Warki – Patryk Olejnik, Maciej Janowski
  2. Straż Pożarna – Paweł Wójcicki, Wiktoria Wołos, Aneta Ścisłowska, Karol Marek
  3. Wareckie Japcoki – Wojciech Przybylski, Antonii Przybylski, Mikołaj Przybylski, Dawid Przybylski
  4. Kraina Pobożności – Anna Król, Dawid Kurowski, Paulina Kata, Patryk Kata, Klaudia Jaszczerska, Natalia Łazarska, Dominik Włodarczyk, Agnieszka Noga, Luiza Lutek
  5. Meksykańskie Kaktusy – Patrycja Olędzka, Jolanta Olędzka
  6. Dworek na Fali – Kamila Gostkowska, Sławomir Ragan, Olga Górniewicz, Dawid Gajewski, Ilona Koczyk

  Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom „Spływu na Byle Czym Rzeką Pilicą”. Podziwiać należy przede wszystkim ich chęci do pracy i zrobienia czegoś ponad przysłowiową normę. Dobra zabawa na pewno w dużej mierze wynagrodziła trud i czas poświęcony na stworzenie konstrukcji startujących w konkursie. Nie mniej jednak, jak mówią, zwycięzca może być tylko jeden, chociaż co okazało się w sobotę przysłowie to nie zawsze się sprawdza…

  Sześcioosobowa komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli samorządu, plastyków, animatorów i artystów w konkursie „Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą ” przyznała 1 miejsce drużynie „Dworek na fali”. Załoga „Dworku na Długiej” pomimo tego że zdobyła najwyższą ilość punktów (89 na 90) płynęła jedynie w celu promocji instytucji i samej imprezy dlatego „Nagroda Główna” została przekazana drużynie następnej. Kolejne miejsce i czek wysokości 1.000 zł (do podziału) przypadło ex aequo dwóm drużynom: „Straży Pożarnej” oraz „Meksykańskim Kaktusom” które otrzymały taka samą liczbę głosów od jury (81 pkt.). „Nagroda Publiczności” (czek wysokości 500 zł) przyznana została drużynie „Chłopcy z Warki”, która na 203 oddane głosy zdobyła poparcie aż 67 osób. Wszystkie pozostałe drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Uroczystego wręczenia dyplomów, czeków oraz nagród dokonała Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio.

  Sponsorami nagród w „Spływie na Byle Czym Rzeką Pilicą” byli:

  • Centrum Sportu i Rekreacji
  • Wypożyczalnia Kajaków – STER WARKA
  • Wypożyczalnia Kajaków „Nad Pilicę
  • ABC Dziecka
  • Browar Rzemieślniczy BroWarka

  Ogromne podziękowania za wsparcie i organizację „Spływu” należą się wareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej, Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej oraz ratownikom z Krytej Pływalni Olimpic (CeSiR).

  Organizatorzy: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji.

  Partnerzy: Przystań na Winiarach, OSP Warka, SPZOZ.

  Już dziś myślcie o nowych łodziach… kolejny spływ już za rok!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE