Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWielka TĘCZA nad Warką

  Wielka TĘCZA nad Warką

  30 lipca, w niedzielę, na Stadionie Miejskim w Warce odbył się Pierwszy Integracyjno-Charytatywny Piknik Rodzinny TĘCZA I PRZYJACIELE. Organizatorem tej niezwykłej imprezy było wyróżnione w 2017 roku „Mazowiecką Marką Ekonomii Społecznej” Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób  Niepełnosprawnych „Tęcza” oraz działające przy organizacji Warsztaty Terapii Zajęciowej w Warce. Patronat Honorowy nad Piknikiem objęli Starosta Grójecki, Burmistrz Warki oraz wójtowie – Chynowa, Grabowa nad Pilicą, Jasieńca oraz Magnuszewa.

  Piękne, słoneczne popołudnie można było spędzić z najbliższymi na świeżym powietrzu znakomicie się bawiąc, jednocześnie wspierając szczytny cel jaki przyświecał imprezie a mianowicie: zbiórka środków finansowych przeznaczonych na rozbudowę Świetlicy oraz utworzenie Spółdzielni  Socjalnej – przyszłego miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością. Sukces okazał się naprawdę wielki gdyż udało się zebrać aż 23.128,39 zł! Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów i Przyjaciół „Tęczy” wymienić można: koncerty – Orkiestry Moderato, Darka Rączki z zespołem, Piotra Kozłowskiego (GOAT), Ardżany, zespołu Retro, pokazy – iluzjonisty Aleksandra Dumały, BOKWY na czele z Jolą Gawrońską, grupy tanecznej Kosma Pod Napięciem i Kariny Grzelewskiej, Charytatywny Amatorski Turniej Piłki Nożnej, animacje dla dzieci, dmuchańce, konkursy, losy z nagrodami, licytację niezwykle atrakcyjnych gadżetów, stoiska z ciastami i pierogami, ogródek grillowy, kącik sztuki z karykaturami, fotobudką i zdjęciami stylizowanymi Waldemara Tereszkiewicza czy przygotowana przez wareckich strażaków kurtyna wodna, która była niezwykle pomocna tego dnia.

  Piknik swoją obecnością zaszczyciła Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, która w imieniu Burmistrza odebrała oficjalne podziękowanie za pomoc i zaangażowanie na rzecz osób niepełnosprawnych.

  Piknik nie udałby się gdyby nie zaangażowanie licznych „Przyjaciół” Tęczy i osób niepełnosprawnych, w tym: Urzędu Miasta i Gminy, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Pomocnej Warki, Fundacji „Młodzi dla Warki”, ABC Dziecka… oraz prawie setki innych instytucji, organizacji, firm i osób indywidualnych. Stowarzyszenie oraz jego podopieczni (Uczestnicy i Kadra) są bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się choćby w minimalnym zakresie do wsparcia tej jakże ważnej inicjatywy. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują na ręce dyrektora „Dworku na Długiej” Andrzeja Zaręby za poprowadzenie na scenie w wyśmienitym stylu całego pikniku.

  Organizacji niedzielnego pikniku przyświecał wymieniony na wstępie cel, jednak w międzyczasie ujawnił się jeszcze większy, niespodziewany sukces, który przyćmił wszystkie inne… podopieczni „Tęczy” – osoby niepełnosprawne, zauważyły, że i oni mogą zrobić wielkie rzeczy, mogą pracować, zarabiać pieniądze, być aktywnymi wśród ludzi i właściwie nie mieć prawie żadnych ograniczeń. Wiara ta daje nadzieje, że wszystko jest możliwe i w niedługim czasie i oni będą się cieszyć ze swej pierwszej poważnej pracy i miejsca do spotkań.

  Stowarzyszenie TĘCZA, foto. Rafał Donica

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE