Więcej
  Strona głównaInstytucjeMuzeum im. K. PułaskiegoKsiążka o powstaniu styczniowym do nabycia w Muzeum Pułaskiego

  Książka o powstaniu styczniowym do nabycia w Muzeum Pułaskiego

  W roku obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zachęca do zakupu książki Powstanie styczniowe na zachodnim Mazowszu.

  Publikacja została wydana w 1987 roku i jest pokłosiem prac Mazowieckiego Ośrodka Badań Naukowych im. Stanisława Herbsta oraz Towarzystwa Miłośników Miasta Warki. W książce zostały zamieszczone następujące referaty:

   

  B. Jagiełło – Warka i okolice w Powstaniu Styczniowym

  J. Boniecki – Partyzantka na terenie woj. sandomierskiego w latach 1863 – 1864

  W. Dąbkowski – O „miedzę” od Warki, to jest za Pilicą, w Puszczy Kozienickiej w latach 1863 – 1864

  A. Gajewski – W hołdzie bohaterom Powstania Styczniowego 1863 r.

   

  Książkę można nabyć osobiście w budynku zastępczym Muzeum przy ul. Pułaskiego 10 w Warce od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00 za symboliczną kwotę 2 zł. Istnieje możliwość sprzedaży wysyłkowej z doliczeniem kosztu pakowania i przesyłki: zamówienie zakupu książki prosimy kierować na adres e-mail: sekretariat@muzeumpulaski.pl  .

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE