-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeMuzeum K. PułaskiegoKsiążka o powstaniu styczniowym do nabycia w Muzeum Pułaskiego

  Książka o powstaniu styczniowym do nabycia w Muzeum Pułaskiego

  W roku obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zachęca do zakupu książki Powstanie styczniowe na zachodnim Mazowszu.

  Publikacja została wydana w 1987 roku i jest pokłosiem prac Mazowieckiego Ośrodka Badań Naukowych im. Stanisława Herbsta oraz Towarzystwa Miłośników Miasta Warki. W książce zostały zamieszczone następujące referaty:

   

  B. Jagiełło – Warka i okolice w Powstaniu Styczniowym

  J. Boniecki – Partyzantka na terenie woj. sandomierskiego w latach 1863 – 1864

  W. Dąbkowski – O „miedzę” od Warki, to jest za Pilicą, w Puszczy Kozienickiej w latach 1863 – 1864

  A. Gajewski – W hołdzie bohaterom Powstania Styczniowego 1863 r.

   

  Książkę można nabyć osobiście w budynku zastępczym Muzeum przy ul. Pułaskiego 10 w Warce od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00 za symboliczną kwotę 2 zł. Istnieje możliwość sprzedaży wysyłkowej z doliczeniem kosztu pakowania i przesyłki: zamówienie zakupu książki prosimy kierować na adres e-mail: sekretariat@muzeumpulaski.pl  .

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE